bugün

o paketi mabadima bile sokarim sonuçta yardan onemli mi.ama dur ya sigara olmazsa ne icecez o da var.kafa yakan bir durumdur.
Önce türkçe karakter derim.
Bırakmam.
Yanında içmem en fazla.
Bırakmam kardeşim kimse kusura bakmasın. Birgün o çok sevgili sevgili çeker gider senin dert ortağın yine bir dal sigara olur. Kendi rızam dışında sadık yarim sigaramdan ayrılmam.
(bkz: çıkarken kapıyı kapat)
Birlikte geçirilecek belkide fazladan bir an için Bırakılmıştır.
Önce bi sevgili bulalımda.
Sevgili için bırakılan sigaraya, kaçamak olarak kesinlikle devam edilir. Sigarayı kimse için bırakmayın, yalnızca kendiniz için, sağlığınız için bırakın.
Nedense hep bırakılır sevgili için sonrasında da hep bi bahaneyle başlanır.hatta bu sefer sevgili kötü olur sigara sevdicek. O nedenle gızlar benim için sigarayı bırakacak demeden önce bu durumu bir düşünün. Sonrasında ben bırakmıştım senin yüzünden başladım kisvesi altında sinirlenecek diye sustalı maymuna çeviriyorlar Adamı.
Eski sevgilime sigarayı bırak dedim hatta bırakmak istiyorum diye bir film gibi bişeye gitmiştik filmden nasıl bir konsantrasyonla çıktı bilmiyorum beni bıraktı.evet.
Sevgilim yok,sigara da içmiyorum.

Problem olmayacak durumdur.
Sevgilimi bırakırım.
ne sevgilim var ne de sigara iciyorum. hayat bana guzel be ikilemde kalmadim.
-aşkım ya sigara ya ben.
+ çıkarken kapıyı kapat, sigaram üşümesin.
Sevgilinin o uyarısı sigara içe şahısa fazla etki etmez. Sevgilisine bıraktığını söylesede kendisi içmeye devam eder. O sigara sevgili dedi diye asla bırakılmaz.
sevgilimi bırakır, bir sigara yakarım.
sevgilinin yokluğunu sigara doldurur, sigaranın yokluğunu sevgili doldurabilir mi?

--- zor sanki???
"Tabi tatlım sehpaya bıraktım." sinsice gülümserim.
kolaysa önce sen bırak, içmiyorsan başla sonra dene gel bi daha sor.
hemen bırakırım, zaten içmiyorum.
ergenlik yıllarımda bir arkadşaımızınbaşına bu gelmişti. arkadaş aylarca bir kızın peşinden koştu sonra kızcağaz kabul etmek zorunda kaldı. ilk buluşmada da bu hanım kızımız arkadaştan sigarayı bırakmasını istedi. (daha dur la ilk buluşma bu) bizim delikanlı hırto da "kızım ben sigarayı senden önce sevdim" deyip olay yerini terketmiş. bu da böyle bir anı işte.