bugün

hayata ara vermektir bir nevi.
-Ayrılalım mı?
-Olur
-Ok kib by.
eski sevgili adına bürünmesidir sevgilinin.

benim haneme biri daha eklenmiştir.

ayrılık acı da olsa rahatlatır bazen.

sanki kuş gibi hafifim şimdi.

tek unutamadığım ayrılık sözü,

biz ayrılmayı bile beceremedik...

ama bitmişti, o evine ben evime gitmiştim hem de eve gidince haber vermedik birbirimize bu sefer,

sabah uyandığımızda da günaydın demedik,

ve evet artık gerçekten bitirmiştik.

sadece iyi bak kendine...
"seni çok özledim" diye mesaj attığınızda bile içinizde bir özlem yoksa, "seni çok seviyorum" dediğinizde içinizde bir şeyler pır pır etmiyorsa, her sabah mesajla uyanıp her gece mesajla uyumak ve günün her saati her dakikası nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı, sonunda gülücüklerle süslenmiş mesajlarla anlatmaktan da bıkmışsanız galiba en doğrusudur.
eğer ona yıllarınızı vermişseniz üstüne üstlük o kişinin hemen ardından başka bir ilişki yaşamaya başladığını duymuşsanız soğuk duş etkisi yaratır. buz gibi dökülür vücudunuzdan aşağı her yanınız jiletlenmiş gibi. keşke yara bere içinde olsa vücudunuz, bu kadar acı çekmezdiniz herhalde. devam eden günler sürekli bir karın boşluğu yanması, yutkunma güçlüğü ve yanaklarınızda deri döküntülerine yol açan göz yaşları. tabi tüm bunlar onun umrunda bile değildir. size verdiği ömürlük yeminlerin hiçbir anlamı yoktur artık, çünkü büyük bir ihtimalle şuanda onları bir başkasına da ediyordur.

yıllar oldu sözlük, hala içim acıyor ..
gözleri ağlamaktan davul gibi şişmek, kalbi kırılmak, kimseyle konuşmak istememek, herşeyden nefret etmektir.
gerekiyorsa yapılması gereken hadisedir efendim. çıbanın, yılanın başını küçükken ezmek lazım. sorunlar büyüyünce, iş ilerledikçe, aylar geçtikçe ayrılmak daha zor olur. bir tarafın kararlı olup rest çekmesi gerek. hele ki olay kıskançlık falansa rahat adama gelmez bu işler.

(bkz: yazar burada kendinden bahsetmiş)
eskiden ne güzel ayrılırdın biterdi. şimdi twitter'ı var, facebook'u var, e-mail'i var. sen unutsan bile, bilgisayarın history'si unutmuyor her an karşına çıkarıyor.
ne ilktir, ne son olacaktır.
15 dk önce gerçekleştirdiğimiz eylem. eski sevgiliyle tabii ki.
yerli ve yabancı müziğin ta .mına koyan eylemdir. iki de bir sevgilisinden ayrılan ancuk bestekarlar yüzünden pesimist, melankolik nesiller yetişmiştir. siz profesyonel insanlarsınız iş başka aşk başka yapmayın bunu ya...
uyumlu olduğunuz konuların geçmişte kalmasıyla başlamaktadır sonrasında anlaşmazlıklar gelir gittikce birbirinizden uzaklaşırsınız eskiye olan özlem artak kalbinize bir hüzün ve acı oturur zaman geçtikce durumu biraz olsun kabullenmeye zaten anlaşamicakmışız demeye başlarsınız ardından kavgalar başlar bir yanınız hala severken diğer yanınız mutsuz bir ilişki gerçekten ilişkimidir diye sorar size ve kaçınılmaz son güzel başlamış bir ilişki bitmiştir...
zor bir durumdur. arkanızda bırakmak zorunda olduğunuz şeyler ne kadar çok ise sonrası da o kadar zor gelir insana. ama sonuç itibari ile bitmiştir ve senin bir yerden başlaman gerekir.
bugün yaşadığım şey. çok kötü bir şey. lakin baktınız olay ayrılığa gidiyor, tez zamanda yapmak gerekir bu işi. bunu bugün bir kez daha tecrübe etmiş oldum. resmen 3 yıl olacaktı, ne oldu anlamadım. çok dertliyim sözlük.

'' ulan bana yapılır mıydı bu! ''
"yoğurt ayran, hadi yaylan." diye mesaj atarak yapabileceğiniz olay.
+bara damsiz giden sana bir şey söyleyeceğim .....'de buluşalım.
-olur. (anladım aslında ayrılmak istediğini kabullenmek istemedim)

+bara damsiz giden ben senden ayrılmak istiyorum.
-olur. her güzel şeyin bir bitişi vardır.
+bu kadar hoşgörülü olduğun için çok teşekkürler umarım arka..
-umarım arkadaş kalırız faslını geç. kalan hayatında başarılar. umarım pişman olmazsın.
+teşekkürler.
ayrılın mınnakoyim. en iyisi. sizi başkasını unutmak içinse eğer sevgili direk ayrılın. benim gibi bir buçuk yıl mal yerine koyulmayın.
üzerine çok fazla söz söylenebilecek olan durumdur. acıtır kanatır hatta ölmekten beter eder lakin yaşanmadan bilinemez.
saatlerce konuşmaktan asla sıkılmadığın insanla artık sadece rüyalarında konuşabiliyor olmak.
ertesi gününde saatlerce boş boş duvara bakıp, sigara içmekle sonuçlanabilecek, keşke olmasaydı sonumuz böyle diye düşündüren boktur.

bok gibidir. evet bok.
günlerce,aylarca o da yetmez, yıllarca kendine gelemezsin. unutamazsın. sevdiği her şarkıyı, şiiri,mekanı görünce duyunca gözlerin dolar. ama zamanla bu da geçiyor. sezen aksu ablamız ne demiş:

geçer,geçer bu da öncekiler gibi
bu da geçer neler neler geçmedi ki.
ölüm yıkım değildir, allah can sağlığı versin. o gittiği yerde mutlu olsun, biz de mutlu olalım.
Sözlükte yazılanları tek tek okuyup 'ulan herkes mi aynı duyguyu yaşıyor' demektir.
standart acıların yanında ortak arkadaşlarınızı "hacı facebook sayfasına baksana laf sokmuş mu , hangi kızın gönderisine yorum yapmış, ilişki durumunu değiştirmiş mi, kimler duvarına yazmış , kimler onun duvarına yazmış, ilişkisi yok yapmışsa kimler beğenmiş" şeklinde sorularla hayattan bezdirmenize sebep olur.aa twitter var lan bir de.
Dunyanin sonu degildir. Bi muddet acini yasayip normal hayata donmek gerek.