bugün

sevgilisini sadece bir kerecik bile aldatmayan veyahutta aldatmak isteyip de korkan saftirikten hallice, korkak olduğu muhtemel, tipsiz birisi olması işten bile olmayan tiptir. efendiler, bu tipler sözde sever ve sevdiğini sayar tiplerdir öncelikle bunu belirtmekte fayda var. mesela aldatmaması onun sevdiğini çok sevdiği anlamına da gelmez hani he yanlış anlamayınız bu tipleri sakın!, o sadece o yanında diye işte sever gibi yapar!, halbuki içinden neler geçirir filan bilemezsiniz!. diğer keriz sevilen de ben seviliyorum sanar salak işte ne olacak!. he kaldı ki zaten o da içinde onu aldatmak ister onu da unutmayalım, kısacası işte her şey yalan olsa dahi aldatmaya korkar bu saftirikler. mutluluklarla..
çok seven ve saygı duyan tiptir.
seven ve sevgilisine değer veren tiptir. bazıları gibi aldatmayı bir bok zanneden biri değildir.
aslında en doğrusunu yapan tiptir. şuana kadar hiç bir kızı aldatmadım demenin gururunu yaşayabilen tiptir. sevgilisine verdiği değer ne olursa olsun sırf kendi sevgilisini, sahiplendiği bir kızı ya da kadını salak yerine koymak istemeyen tiptir. her şeyden önce kendisine saygısı olan tiptir. aldatma fırsatını bulmuş ama hiç şüphe etmemiş tiptir.
gözü dışarıya kaymaya başladığında terkeden tiptir. Cesurdur ama pervasızdır.
herkes bu zamanda öylesini ararken ona saftrik mi denir.
(bkz: sadık sevgili)
Neden saftirik olsun. Sadık , güvenilir, ideal tiptir. Öyle herkese nasip olmaz.