bugün

son dönemlerde şarkısını sözü şöyle değişmiştir:

iktidar uzlaşmak değildir
nedensiz de çelişir.
bazen küçük bir oy için
kömür bile verilir.
özdemir erdoğan nın muhteşem yorumladığı şarkısıdır.

böyle sevmek kaldımı diye sorası gelir dinleyenin..

http://fizy.com/#s/1233wi
eskimeyen şarkılardan bir diğeri. yıllar sonra dinleyince bile aynı etkiyi yaratıyor.
görsel
Lig tv reklamlarında da ezgisi kullanılan ve iyi de kullanılan bir Özdemir Erdoğan parçasıdır.
En güzel de Özdemir Erdoğan söyler bence.
Çok severiz de bir defa mı aşık oluruz'u ya da çok aşık olur ama bir defa mı severiz'i akla getirendir.
Bu şarkıyı birisine söylemek mi yoksa bu şarkıyı birisinden dinlemek mi, nedir yani diye kararsız kaldığımdır.
Teoman sahnede kendinden geçiyor. Üzerimde desenlerini anlamadığım polar battaniye var, çok soğuk. Saçların beğendiğimi söylediğim kız bana bira getiriyor. "Yalnızlığına" diyor kırıcı olduğunun farkında olmadan, borcumu ödemek için sonra ki şarkıyı armağan ediyorum. Yuvarlak suratlı, çekik gözlü ve orta yaşlı bir adam elindeki çubuğu uzatıp "sandal ağacı" diyor. Yanağından öpüp alıyorum tütsüyü.

Teoman sevdim seni bir kere başkasını sevemem derken 70li yıllardan geldiğini düşündüğüm çocuk lavanta mı diyor gülümseyerek. Başımdaki yazma uçacakken yakalıyorum. Tütsüyü uzatıp Teoman'a eşlik ediyorum. Hippi çocuk çok güzel kadınmışsın diyor ve gidiyor. Güzel saçlı kız gülümsüyor. Şarkıya dalmışken kimseyle tanışamıyorum, içimden gelmiyor. Nasılsa "sana çıkıyor bildiğim bütün yollar" ...

Bira bitti. Teo gitti.
başkasınıda severim
hep sen mi olacan lan
öyle şey mi olur be
neyse kib aeo by...
parçanın en güzel yeri, "hayatta en zor olan, bir insanı tanımak. Kabul etmek huylarını, değişmeden bir olmak." kısmıdır kanımca. Söz ve müziğin, sihirle kaynaştığı zirvelerden biridir. Özellikle parçanın yaratıcısı Özdemir Erdoğan'ın ve dahi Hümeyra'nın yorumları harikadır.
Sevgıyı askı en dogal halıyle anlatan guzel sarkı.
" sevdim seni bir kere başkasını sevemem deli diyorlar bana ... "
eee bir yerde doğrudur.
Deli diyorlar bana , desinler değişemem desinler değişemem mm...
--spoiler--
sevdim seni bir kere
başkasını sevemem
deli diyorlar bana
desinler değişemem.
--spoiler--
nedensiz de sevilir.

kadınım.
geceleri güzel dinlenen şarkı. Ah Teoman ah.
Deli diyolla bana.
Benden başka seven olursa ağır kan çıkar.
sevmez olaydım zalımın kızı diye devam eden sıralı cümleciklerin başını çeken cümleciktir.
Gecenin şarkısıdır.

Bazen küçük bi an için ömür bile verilir.
"sevgi anlaşmak değildir, nedensizde sevilir. bazen küçük bir an için ömür bile verilir."

Kısmıyla beni benden alan şarkıdır. Bazen öyle anlar olur ki o anı görmek için ömür bile verilir.
Şarkıyı barış akarsuda söylüyor ilk ondan dinledim aslında.
Guzel sarki.
Güzel şarkı olmasının yanında Türkçe öğretmenlerinin devrik cümle örneği olarak verdiği şarkı sözü *
.... Başkasını sevemem, deli diyorlar bana, desinler değişemem...
sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir.
Bazen küçük bir an için ömür bile verilir.

(söz&beste: özdemir erdoğan)
"sevgi anlaşmak değildir,nedensizde sevilir" cümlesi geçiyor şarkıda. katılmadığımı belirtmek istiyorum. nedensiz sevgi olamaz. bu sevginin nedeni somut gerekçe olduğu gibi soyut gerekçeler de olabilir.

kaşını, gözünü, gülüşünü, mimiklerini beğenirsin. yahut düşüncelerini. bunlar hep nedendir. platonik olsun veya olmasın. nedensiz sevgi yoktur. o yüzden bu şarkı sözü bana hatalı geliyor.

ama şarkı güzel. dinliyoruz http://www.youtube.com/watch?v=OuAiMKuAHlM
Star tv ekranındaki günlük dizi. Unutma beni ve beni affet,beni bırakma dizilerinden bazı oyuncular var. Hepsi birbirinden değerli muhteşem oyuncular. Günlük diziye unutma beni dizisinden sonra tövbe ettim. Unutma beni dizisi senaryo bakımından vasatinda altında,oyuncuları muhteşemdi.