bugün

türkiye sinirlari icerisinde soylenmesi sakincali olan sarki.

"öeeeeğğğeehuhahahaaa seveyim mi abla seni?! ahııhaıhıhıhı"
"Sev kardeşim.. elini ver, neşe getirdin bana" diye sözleri olan 70'li yılların şarkısı...
Şarkının sözlerini uygulayıp da elinizi verirseniz kolunuzu kaptırabilirsiniz...
davut güloğlu ile hande ataizi'nin oynadığı, trilyede geçen hoş bi dizimiz.
Şarkısıda diziside mal gibi olan söz öbeği...
aynı sahneyi şu an tekrarlayan dizi... muhtemelen montajcı arkadaş kesmesi gerekn sahneyi yanlış yere ekledi ve sonuç? aynı sahne iki kez tekrar... *

düzelti: kaldığı yerden devam ediyor
başrollerini hülya koçyiğit ve tarık akanın oynadığı, münir özkullu, adile naşitli, hulusi kentmenli dev kadronun rol aldığı eğlenceli yerli film.
ertem egilmezin yonettigi, 1972 cekilen, tarik akan, hulya kocyigit, adile nasit, munir ozkul, hulusi kentmen, halit akcatepe`nin oynadigi, sarkisi da kendisi kadar sevimli ve guzel olan yesilcam klasiklerinden biri.
asosyal fabrikatör oğlu ve fakir ama gururlu , aynı zamanda da neşeli fabrika kızının aşklarını anlatan eğlenceli bir turk filmi . tarık akan'ın ferit ismini taşıdığı filmlerinden biridir .
Asıl versiyonunun alttaki gibi olduğu fakat şarkıyı yazan kişinin, şarkıyı save edemediği için oturup sözlerini yeniden yazdığı rivayet edilir.
"save kardeşim,
usb'ye hard diske
save kardeşim
hemde 2 kere."
http://www.youtube.com/wa...5ak6w&feature=related
"ye iç gül oyna" kısmı çok şenlikli şarkıdır.
film tarık akan'ı;
şarkısı ise sevdiceği sevme isteğini katlar durur.
sevmeler yetmez, tapınmak ister insan.
http://www.youtube.com/watch?v=TSE2TzX4QNo&feature=related
dsp seçim şarkısı olarak kullanmaktadır. dsp msp bilmem de şarkı da güzel hani.
şarkısını söyleyen Şenay Yüzbaşıoğlu 62 yaşında bugün evinde vefat etmiştir.
güzel bir film.
güzel şarkı.
sözleri, dünya barışını destekleyici niteliktedir. Ancak aşırı pollyanna hormonu enjekte edilmiş olsa gerek ki şarkıyı söylerken irili ufaklı soru işaretleri beyninizi kemirir durur.* *
1971'de yazılmıştır ve şu günlerde en dinlenesi şarkıdır.

dünyaya geldik bir kere
kavgayı bırak her gün bu şarkımı söyle
sevdikçe güler her çehre
amaçlar hep bir olsun
kalpler birlikte
Gel kardeşim elini ver bana
Sev kardeşim neşe getirdim sana
Al kardeşim
Ye iç gül oyna.
Dünyaya geldik bur kere
Kavgayı bırak
Her gün bu sarkımı söyle
Sevdikçe güler her çehre
Amaçlar bir olsun
Kalpler birlikte.
01 Nisan 1972 yapımı, Ertem Eğilmez'in yönetmen koltuğunda oturduğu türk filmi. usta aktör rahmetli zeki alasya'nın ilk filmi. bu filmde kendisi avukat rölünü canlandırmıştır.
şu an star'da oynamaktadır.
izlediğim film.
bit türlü sevemediğim film. çok itici geliyor bana. bunda şüphesiz ki hülya koçyiğit'in payı çok çok büyük. sevemedim kadını bir türlü. gıcık oluyorum.
bir ara kanal d'de yayınlanan diziydi. bi çocuk vardı çetin diye, küçük şeytanın teki çetinin önlüğünün üstüne uğursuz yazmıştı. hiç unutmuyorum. saygılar.