bugün

şekerbank'ın üreten susarsa, türkiye susar! temalı yeni reklamı. değişik olmuş. lakin yeni aldığım lcd televizyonumun bozulduğunu sanarak yüreğime kısa süreli korku salmıştır.

buyrun;
http://www.medyaloji.net/...kileyici_bir_kampanya.htm
bu kadar gürültü arasında dikkati sessizlik ile çekmeyi başarmış olan yaratıcı reklamlar serisidir.
insanı çıldırtabilitesi yüksek reklamdır.
Anlamlı ve dikkat çekici reklam.*
ilk izleyişte televizyou kontrolden sonra izlenen her defada elimdeki sigarayı söndüresim, tasarruf edesim, odanın ışığını kapatasım, bilgisayarı enerji tasarruf moduna alasım gelir.
45sn de 45dk lık etkileyici bir ders vermektedir.
gerizekalı turkcell reklamlarına 1 milyon basan herikulade reklam. ***
mesajın illa sözler söylenerek verilmeyeceğini anlatan bir reklam. nedense reklam çıkınca içime büyük bir huzur doluyor. sesini kısmaya üşendiğim televizyonum kendiliğinden masum havalarına giriyor fakat bir kaç saniye sonra yine o saçma reklam*.
psikoljimi bozan reklam. ruhumu boğmuş, içimi daraltmıştır.

ilk izlediğimde özgün bulduğumu itiraf etmeliyim. gel gelelim zamanla; bunalmış, üzgün suratların, sessizliğinde ve hareketsizliğinde iç sıkıntısı dışında bir anlam bulamaz oldum.

vay a.q. bir süre yeşil beyaz hiçbir şeye bakmam.
reklamcıların bu dünyaya gelmiş hızlı ve farklı düşünebilen nadir insan olduklarını biliyordum. bunu düşünen bir beyin ne kadar incedir düşünebiliyor musun sözlük * * * *
ana fikir olarak başarılı bulduğum, televizyondan ses çıkmaması sebebiyle sinirlerimi bozan reklam.şekerbak üretimin sessizliğini nasıl giderecekse.keşke onuda sesizce anlatsaymış.
televizyonu yüksek sesle izliyorsanız dikkatinizi çekmesi işten değildir. akılda kalan bir reklamdır.
ilgi cekmeyi basarmistir.
sesi hayvan gibi açmamızı sağlayacak olaydır ,arkadan gelen gürültülü reklamda panik yapıp kumanda arattırır insana.
ilginç bir anısı vardır bende. arkadaşımın evinde rastlamıştım ilk bu reklama. televizyonda da problem var ara sıra ses gidiyor. reklam çıkınca baktım ses yok bi vurdum televizyona iki vurdum olan ayak parmağıma oldu tabi. ve onca rezillik bi hafta alay konusu vs. vs. *
her defasında televizyona bir şey mi oldu diye ekrana bakmamı sağlayığ sonra gördüğümde küfürü bastığım reklam.
son yıllarda gördüğüm en başarılı reklamlardan.
psikoloji bozandır. televizyon gibi ışık ışık ışık, renk renk renk, gürültü, laga luga bi yere çıtonk diye

çıkan bu reklamın etkileri pasiflora ile bile giderilebilemiyo.
vasat bankanın harika reklamıdır.
avaz avaz bağıranların aksine daha fazla dikkat çeken reklamdır.
başarılı reklamın ardından çekilen yeni reklamda esnafın sesi olmak için burdayız mesajı verilmektedir.
(bkz: şekersiz şekerbank reklamı)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
müzik, ışıklar ve coşkunun yerine, sessizlikle dikkat çeken reklamdır.