bugün

Artık sesi çıkan herkes, internete samples yazıp, ilk çıkan samples'ın üzerine, pc mikrofonuyla rap yapmaya başladı.
Rap kelimesi geçince, millet direk bağırarak, ritimsiz hızlı konuşmak anlıyor artık.
Bunların bir bir toplanıp kısırlaştırılması taraftarıyım.

Adam 7.000 tl verip makine alıyor, 2-3 sene bu işle uğraşıyor, sonra bir şeyler çıkarmaya başlıyor.
Ancak Bu insansı canlı formları, bu emeği küçümsetmekten, batırmaktan hiç çekinmiyorlar arkadaş...
müziği kalitesiz hale getirmekten, kendini rezil etmekten başka birşey değildir. senin neyine brooklyn'de compton'da alası yapılan müziği batırmak. hem compton'dakiler dinlese seninle bir ömür boyu taşak geçerler hayattan soğursun bir daha rap bile dinleyemezsin. * daha flow kavramını bilmezsin, beat yapma yeteneğin yoktur bile ordan burdan çalar çırparsın, yaratıcılık hak getire. sonra emo bebeler bundan yüz bulup ''ıyyy rap sucks'' deme cüretini gösterirler adamı deli ederler o ayrı.

en etkili çözüm ölü taklidi yapmaktır. sayıları zamanla azalacak inanıyorum.
önüne geçilemeyecek bi durum.
ağzı olan konuşuyor gibi.
stüdyoya yirmi türk lirası verip kendine albüm yapan kişidir. sadece anı amaçlı taşıyordur.
hobi olarak yapılandır artık. eğer teknoloji bu imkanı veriyorsa kendi çapında yapılan aktivitedir.
ha ben büyük rapçi olacağım diye çıkarsan yola nah olursun.
ya da 1000 kişiden 1 i olamazsan nah olursun.
rap müziğin ne kadar alçaldığının göstergesidir.

hayır bir şey de yapsalar gam yemeyeceğim. mal bir arkadaşım* kendine hayat amacı yapmış rapçi olmayı. birini de gördüm kendine sevgilisi için faça atan bir ergen kızımız o çocuğa yazdığı sözleri cırtlat sesiyle söyleyip kayda aldırmış. 8 aydır görmüyorum kendilerini ne mutlu bana!
gerçekten rap müziğin içine eden bir durum bu. rap yapabilmek için önce uzun bir süre sadece dinlemek (3-4 yıl kadar ama yabancı rap) gerekir. sonra kayıtlara geçiceksin ama öyle şarkı yaptım diye değil yap kendine sakla kendin dinle sadece hatalarını öğren. geliştir kendini öyle ver şarkılarını internete. piyasaya bak ceza, sagopa, sansar, no.1 hepsi kaç senedir işin içindeler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar