bugün

Serxwebun (okunuşu: ser he bun), PKK örgütünün yayın organlarından biridir. "Bağımsız olmak" ya da "özgür olmak" anlamlarına gelen kelimelerin birleşik hali olup bağımsızlık kelimesinin Kürtçe karşılığıdır. Türkiye'de yayımlanması yasaktır.

Makalelerinde Abdullah Öcalan "Başkan Apo", PKK örgütü ise "PKK hareketi" olarak geçmektedir.

Derginin web sitesinde bulunan arşiv Haziran 2004'e kadar gelmektedir. PKK yanlısı olmasına ve Kürtçe bir sloganla çıkmasına rağmen sitedeki içerik Türkçe'dir.

"(bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Serxwebun)"'dan alındı
1979'dan beri almanya'da pkk çizgisinde illegal olarak yayın yapan paçavra.
pkk yayın organı. işin ilginç tarafı ise bugünlerde mit yaptı diyerek devlete yıkmaya çalıştıkları birçok eylemi zamanında bu dergide üstlendiklerini açıklamalarıdır. Yayın dilinin türkçe olması da ayrı bir ironidir.
Hayatımda gördüğüm en yalancı yayın organıdır.

Hakkaride istihbaratta görevliyken tüm sayıları elimize gelirdi. ''gerillalarımız hakkaride düşman tc nin 50 askerini öldürdü, 100 g3 tüfeğe el konuldu'' tarzında haberler yaparlardı sürekli, kahkahalarla gülerdim.

Hele bir keresinde hakkarinin tam karşısında, sümbül dağının yan tarafında mervan diye bir bölge vardir ki askerliğini hakkaride yapanlar bilir. işte mervanda çıkan çatışmadan sonra 18 pkk leşini ben gözlerimle saydım. Sadece 1 askerimiz yaralıydı. Ertesi sayıda bu çatışma için ''mervanda 45 tc askerini öldüren gerillalarımıza selâm olsun'' yazılıydı.

Bu pkk yayın organı bizim için gülme aracıydı.
kürt hainlerin hela kadığı diyecem ama taş kullanıyor onlar.
yalan şeyler yazıp kürt halkını galyana getiren yalancı pkk yanlısı yayın yapan dergi.
pkk'nın yalan propaganda yaptığı yayındır. hadi pkk bunu yapıyor tamam ama kürtlerin çoğu da yazılanlara inanıyor. belki de işlerine geliyor bilemem.