3 ekim 2013'te uludağ üniversitesi mete cengiz kültür Merkezi'nde sinan canan ile birlikte nbeyin semineri vermiş sinirbilimcidir. uzun süre anlatım yapmasına rağmen dikkatleri ilk dakikaymışçasına üzerinde tutabilmeyi başarmış; çok kaliteli bir konuşmaya sahip; kendince de dişi beyne sahip hoş insan. fırsatınız olursa dinleyin, dinletin. beynimizi; bize yapılan oyunları mizahi bir dille aktarmıştır kendisi; orijinal önerileri var kız/erkeklere ayrı ayrı.

tek olumsuz baktığım tarafı; internetten izlediğim videolarında yaptığı esprileri tekrar etmesiydi. "adam ne anlatsın, her gittiği yerde yeni şeyler bulamaz/anlatamaz ya!" şeklinde tepkiler gelebilir, normaldir; bunu ben de kendime söylüyorum. yalnız anlatıma başlamadan önce şöyle bir cümle kurmamalarını isterdim o halde... sinan canan: "beynimiz bilinen evrendeki en karmaşık şey. ileride sinir üzerine çalışacak arkadaşlar, bunlarla ilgilenecek arkadaşlar hep yeni yeni şeyler bulup öğreneceklerdir; bunun sonu gelmez. dolayısıyla bizim de çok geniş hikayelerimiz/örneklerimiz vardır. her defasında farklı farklı hikayeler anlatıyoruz." bu cümleler kurulmasa çok çok daha fazla saygı duyar, sesimi hiç çıkartmazdım. kendilerini tekrar ettiler gibi bi' durum oldu açıkçası. yine de çıkarmıyorum yahu; hoştu, ellerine dillerine sağlık. zaten daha önce tamamını hiç izlemediğimden; ilk defa duyduğum kısımlardan etkilendiğim oldu fazla fazla. sinan bey daha çok beynin fizyolojisine girerek teorik anlatırken; serkan bey daha çok stand up yapıyormuş edarındaydı. güzel saatler yaşattılar; teşekkür ediyoruz üniversite olarak.

hafiften tanıma adına şöyle kısa bir video var; zaman bulununca izlenebilir:*
http://www.youtube.com/watch?v=6hkYRrkzXDA
N beyinden ayrılmış sanırım, solo takılmaktadır şu sıralar.
kurmuş olduğu "ortapia" isimli sinirbilim(!) platformunda düzenli olarak edebî tatta aforizmalar paylaşan/paylaştıran bir değişik insan. başından beri takip ediyorum, henüz elle tutulur bir sinirbilim paylaşımı göremedim. genelde çiçekli böcekli vecizeler ya da insan vücudunun muazzamlığı üzerine özlü sözler dönüp duruyor.
en son 2 yıl önce falan bozuk plak misali sürekli aynı şeyleri tekrar eden bir adamdı.
işinde başarılı ve bir o kadar da mütevazı olan bilim insanı. Dinlemenizi tavsiye ederim bilime çok farklı bir bakış açısı katıyor.
Kitabında Bağırsak ile beyin ilişkisini oldukca sade anlatımla yorumlamıştır.
Varolsun.