bugün

ne kadar zaman gecti üstünden hatırlamıyorum. ne zaman bagladım o kadar hic bir fikrim yok. ama, ama hani tamamlayandır beni.
omzuna basımı koyup aglarken : " aglamak istiyorum" diyip salaklaştıgım, ardından "aglıyorum lan zaten ahaha" diye yarıldıgımdır.
ya da istanbulda olan o küçük depremden korkup kış vakti bahcede duran bana " yavrum iyisin di mi sen?" diye mesaj atıp unutturandır her seyi.
farklıdır çok.
sozluk yazarından arkadas olmazmış, peh. gecmek lazım onu önce.

ps: guess what? *
her ne kadar gosterime girdiginde pek fazla ses getirmesede matrix kadar basarili bir bilim kurgu filmidir.
göçebe hayatına başlamak üzere olan bahtsız kuzu. topladı çantasını gidiyor, kah orda, kah burada.
denizcilik ile ilgili bir okuldan mezun olmuş olması muhtemel yazar. yada fazla meraklı denizciliğe. sözlüğümüze denizcilik ile ilgili kavramlar kazandırmakta şuanda kendisi.
denizcilikle ilgili su an hatırlayamadıgım*** bölümde halen egitim-ogretim goren pek bir eti puf kıvamında my little pony.
summer glau isimli meleğimsi yaratığın en güzel hali de bu filmdedir.
yarı güverteci(!) oldugunu iddia ettiği anda şartellerim attı! çeyrekliğini kabul ettim eyvallah... ben 6 sene güverte okuyayım, sen gel işletmeden mezun ol yarı güverteci ol, ama beni gemide adamdan bile saymasınlar! hohoyyy! o gemiler bayır aşşağı... * *
henüz mezun olamamış en çeyreğinden güverteci bahtsız kuzu.*
balıklaşanlara dip not: deniz ve liman işletme*
daha ilk günden takışmamıza rağmen saygımı kazanmış yazardır. en azından kendine has kuralları ve inançlari olduğunu düşündüğüm biri. bebeler gibi seri eksilemeye kalkmıyo. çıkıp fikirlerini çatır çatır yazıyor. helal olsun.
Hayatımın anlamı, Çilekli götük puf'um (bu yeni bir kavramdır), otobüs, hastane, izmit, yurt maceralarımın baş kahramanı, gözümü gözümden bilen, hacı ve pıtı'nın vazgeçilmezi, fethiye'ye gelince yamaç paraşütü yapacağım tek insan, iyide, güzelde, yanlışda, doğruda her zaman her yerde hep desteğim, tam desteğim olan doğa üstü yaratık.

Daha milyonlarca kelime yazmak istediğim insan. (bkz: kelimeler yetmemek)

Seni seviyorum serenity
2 gün sonra yoklugunu iyiden iyiye hissedecegim yazar, senin neyine gemi bilmemnesi olmak? gel otur edebinle evinde ye maşrumunu alaa aalaa*
gotiklerin ablası emo gülüşlerin (<3) korkulu ruyası mecik puf.*
when you're down and troubled
and you need a helping hand
and nothing, whoa nothing is going right.
close your eyes and think of me
and soon i will be there
to brighten up even your darkest nights.

you just call out my name,
and you know whereever i am
i'll come running, oh yeah baby
to see you again.
winter, spring, summer, or fall,
all you have to do is call
and i'll be there, yeah, yeah, yeah.
you've got a friend.

if the sky above you
should turn dark and full of clouds
and that old north wind should begin to blow
keep your head together and call my name out loud
and soon i will be knocking upon your door.
you just call out my name and you know where ever i am
i'll come running to see you again.
winter, spring, summer or fall
all you got to do is call
and i'll be there, yeah, yeah, yeah.

hey, ain't it good to know that you've got a friend?
people can be so cold.
they'll hurt you and desert you.
well they'll take your soul if you let them.
oh yeah, but don't you let them.

you just call out my name and you know wherever i am
i'll come running to see you again.
oh babe, don't you know that,
winter spring summer or fall,
hey now, all you've got to do is call.
lord, i'll be there, yes i will.
you've got a friend.
you've got a friend.
ain't it good to know you've got a friend.
ain't it good to know you've got a friend.
you've got a friend.

diye kapısında dönürmek istedigim, omzunda aglamak istedigim puf. özledim lan.
pamuk helva kıvamında bir yazar vallah. muhabbetine doyum olmaz. aslandır kaplandır, kraldır. tabi bunları kedisinin yavrularından birini bana vermesi için de söylüyor olabilirim. *
nazik yazar. an itibariyle beni fellik fellik link aramaktan kurtarmistir. elleri dert gormesin.
(bkz: repleri unutmadim dostum) * *
yıllar öncesinde nostalji turu attığımız yazar. oha yaa nasıl muhabbet buralara geldi. ne güzel oldu be.

(bkz: i feel god)

(bkz: fotoğraf var mı) *
irc zirvesinde ilk yediğim bandan sonra yalvar yakar oplara koşan, beni geri aldıran, ama ikincisinde başarısız olan yazar.*
"bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde,kalbur saman içinde, dünyanın bir ucunda masal ülkesi diye bir yer varmış. periler diyarı olarak geçermiş burası.her tür peri burda huzur içinde yaşar, dünyayı korurlarmış.
bu ülkede küçük, sevimli bir peri kızı varmış.lakin peri kızı'nı pek sevmezmiş diger periler. çünkü pek bir safmış bu peri. herkese, her söylenene inanırmış. sonra da, gecer herkesden saklanıp bir köşede ağlarmış gizliden gizliye...
günlerden bir gün bizim peri, dere kenarına inmiş elindeki oyuncak bebegi ile. kendi kendine oyunlar oynamış derede. derken karşı kıyıda bir erkek peri görmüş. utanmış önce, bi taşın ardına saklanmış. erkek peri seslenmiş:
- meraba, ben yolumu kaybettimde, burası neresi acaba?
peri kızı, önce tereddüt etmiş biraz. ama sonra dayanamamış çıkmış taşın ardından.
- burası periler diyarı, masal ülkesi. sen kimsin?
+ ben çok uzaktan geliyorum. çok yoruldum. acaba burda dinlenebilir miyim?
peri kızı kabul etmiş erkek periyi. balkabagından evine götürmüş. her şeyini paylaşmış periyle. günler günleri haftalar haftaları kovalamış. erkek periyle bizim peri kızı pek bir yakın arkadaş olmuşlar.bir gün evde otururken erkek peri sormuş;
- burda ki, küçük parlayan yıldız ne peri kızı?
- o benim gücümü veren şey. onun parlaması söndügünde kaybolurum ben.hadi gel şelaleye gidip yüzelim biraz.
iki küçük peri şelalenin yolunu tutmuşlar.şelaleye vardıklarında arkalarında bir çatırdı duymuş, ürkmüş pericikler. ama kimseyi görememişler. suya girmişler ardından. erkek peri;
"- benim tuvaletim geldi peri kızı, geliyorum birazdan" demiş, çıkmış şelaleden. ormanın içine dogru gitmiş.
tam o sırada peri kızının yanına bir başka peri gelmiş saklana saklana;
- peri kızı, peri kızı, sakın ona inanma. o bir büyücü! sana zarar vermeye geldi
"- inanmıyorum sana! o benim en iyi arkadaşım " demiş peri kızı. ve erkek perinin ardından ormana girmiş. akşama kadar onu aramış ama bulamamış.çaresizce btikin bir şekilde evine dönmüş.ayakta duramaz haldeymiş. gittikçe nefes alamadıgını hissetmeye başlamış. içinden düşünmüş peri kızı;
- acaba gelen peri dogru mu söyledi?
- yok canım, olamaz öyle şey
demiş. ama içine şüphe düşmüş bir kere. zaten çok bitkin durumdaymış. yıldıza bakmaya karar vermiş. ama bir de ne görsün. yıldız yokmuş ortada! onun yerine bir mektup varmış. o an gerçegi anlamış minik peri kızı. erkek peri onu kandırmış, yıldızını da alıp kaçmıştır.
derken, mektubu okumaya karar vermiş. almak için uzanmaya çalışmış, ama elleri titremiş zar zor mektubu alabilmiştir. ilk cümleyi okumuş
" sevgili peri kızı
senin..."
mektubun devamı getirememiş küçük peri. yere yıgılmış elindeki mektupla.ardında yıldızlara karışmış.

ertesi gün, onu merak eden diger periler evine girmeye karar vermişler.ama peri kızını bulamamışlar. sonra yıldızın oldugu yere bakmaya karar vermişler. sandıgın yanında üstünde bir kaç damla göz yaşı olan bir mektup varmış. sandıgın içindeki yıldızsa yokmuş. anlamışlar durumu ve usulca evlerine dagılmışlar... "

yıllar once yazılmıs bir masala tanıklık etmiştir, o masaldan sonra gerceklige donusteki tek destektir serenity.

iyi ki vardı atlattım, iyi ki var atlatıyorum...
(bkz: seren iti)

(bkz: serenin iti)
nickinin serenity painted death den geldiğini anladığım benim gibi opeth hayranı, ilginç müzik ve kedi muhabbetlerine girdiğim tatlı bir yazar. *
15 senedir kullandığım nickimi sözlüğe benden önce gelip almış olan yazar. tanımıyorum ama öyle tanıdık gibi.
bulutlarda gezen yazar*.
kendisine "14" kere el sallıyorum. selamlar.
herkesin değil, bir tek senin yerin var
geçmişimdeki iyi kötü anlarda
yanımdaydın ya, ne isterdim daha...

hep var olası, hic cıkmayası, kardes gibi, abla gibi bir sey. seviyorum lan.*
yamulmuyorsam daha kimsenin entry olarak girmediği yukardaki entrylerin yanı sıra aynı zamanda godsmack'in The other side adlı akustik albümünde bulunan nacizane parça.ahanda copy paste i.

As I sit here and slowly close my eyes
I take another deep breath
And feel the wind pass through my body
I'm the one in your soul
Reflecting in the light
Protect the ones who hold you
Cradling your inner child

I need serenity
In a place where I can hide
I need serenity
Nothing changes, days go by

Where do we go when we just don't know
And how do we relight the flame when it's cold
Why do we dream when our thoughts mean nothing
And when will we learn to control

Tragic visions slowly stole my life
Tore away everything
Cheating me out of my time
I'm the one who loves you
No matter wrong or right
And every day I hold you
I hold you with my inner child

I need serenity
In a place where I can hide
I need serenity
Nothing changes, days go by

I need serenity.
14 bölüm çekildikten sonra anlamsız bir bir şekilde sona erdirilen firefly dizinin veda filmi.

bakıyorum bakıyorum bu adamları anlamak mümkün değil neden bitirirsin niçin bitirirsin...