bugün

fransa'nın oscarları olarak kabul edilen cesar ödülleri'nde, laurent cantet'in muhteşem filmi sınıf'ı (entre les murs, 2008) geride bırakarak ''en iyi film'' de dahil olmak üzere 7 dalda ödül kazanan seraphine; nam-ı diğer ressam senlis'li Seraphine'in hayat hikayesini ekrana taşıyor. 19. yüzyılın sonlarında başlayan, ancak 20. yüzyılın başlarına kadar keşfedilmeyen ''naif resim'' akımının bugün en önemli temsilcilerinden biri sayılan louis seraphine'nin hayat hikayesini anlatan muazzam bi film.
genel olarak iyi bir film. ama bazı bölümlerde akıcılığı kaybetmişler, bu da yer yer sıkıcı olmasına neden oluyor.
genel olarak sakin ilerleyen dialoğu az sıkıcılığın sınırlarında dolaşan bir film. ama gel gör ki yolande moreau'nun oyunculuğu muhteşem olmuş. bu yüzden izlenilebilir ve oyuncunun performansı ödülleri sonuna kadar haketmiş.
Lol wild driftde olan ( normal Lol de var mı bilmiyorum) pembe saçlı support. Sürekli bu meretle oynuyorum. Seraphine oynamadan önce karşı takımda vardı iyi sövmüştüm, o gün bugündür bu karakterden başkasını seçemiyorum.Olmuyor Altan.