bugün

güftesi ercan saatçi' ye bestesi ufuk yıldırım' a ait tam anlamıyla meyhane şarkısı olan* eser. ufuk yıldırım' ın seslendirmesi ile mucize nağmeler albümünde 9. parçadır. başındaki cüneyt coşkuner viola taksimi ile "noluyoruz lan?" sorusunu kendimize sormamızı sağlamaktadır. damardan girer bi daha da çıkmaz.
sözleri de şöyledir;

sensizlik haram bana
gücüm yok yalnızlığa

sensiz gülemem, başka sevemem
nasibimse istemem

geceler nurlar yağdırsa
karakış bahar olsa
yoksan eğer istemem

sana ben ömrümü verdim
seni ben gönlümle sevdim
dertlerim dualarım sensin

seni ben kahır olsan da
seni ben günah olsan da
severim öldükten sonra da

geceler içimde ismin hep dilimde
unutma beni ey sen zalim sevgimi de

yaralar hep bana, günahlar boynuma
yeter ki sensiz bir anım olmasın sevgilim

duble not: böyle bir şarkının olduğu albüme bir rakı firması* katkı sağlamasın da kim sağlasın? ercan saatçi bir ara sağlam acı çekmiş heralde. başka türlü böyle sözleri olan bir şarkı yazmak zor.
harlkulade kelimesi bu şarkı yanında az bile kalır,ve şarkı ardarda 3-5 kere dinlenilirse alkolik olunur. (bkz: allahıma kitabıma)
güzeL bir şarkı olmasına karşın ufuk yıLdırım'ın şarkı'nın "yaraLar hep bana, günahLar boynuma... " kısmını oray eğin'in yayvan konuşma tarzında söyLemesi şarkı'nın ahengini biraz oLsun bozmuştur..
seni çağırırdı içimde bir ses
duyardın üstüme biraz eğilsen
inan ki haramdı aldığım her nefes
eğer ki sen bana helal değilsen... *
ufuk yıldırım'ın pek şahane yorumladığı eser. ağlatır, hele de böyle yağmurlu havalarda ve vakit geceyken...
--spoiler--
sensiz gülemem, başka sevemem
nasibimse istemem
geceler nurlar yağdırsa
karakış bahar olsa
yoksan eğer istemem
--spoiler--
fenadır. hicaz'ı bulandan allah razı olsun dedirtir.
mükemmel bir ufuk yıldırım şarkısı, övmeye kelimeler az gelir

(bkz: içelim dostlar)
http://www.youtube.com/watch?v=JEnoPG7ILH0

akşam akşam iki bira aldırmıştır.
Bir akşam bursa arap şükrü de içiyoruz. Saat 11.30 gibi kafalar kırılmaya başladı, dolaşan müzisyenler devamlı masayı taciz ediyor. Masada da senfoniden arkadaşlar, müzik öğretmenliğinden, konservatuar dan insanlar var. Gel dedik abi şu var mı yok, bu var mı yok... Siz verin abi şu enstrumanları demlenin dedik. Keman intro yu girdi, arkadan kanun, ud, darbuka.. Ve solist. Tekrar da tekrar bu şarkıyla yıkılmıştı ortalık ama kadro efsaneydi. Sensizlik haram bana...