bugün

onun umrunda olsun diye değil, yıprandığı için yazan yazarın başlığıdır. cidden insan yıprandığını, yorulduğunu, çaresizliğini hissediyor. bazen değil. ben de hep bir kendine direnme,kendinle savaşma.kalbimle aklımın kapışması vardır. kalbim galip gelir. işte o zaman o umrumda olur, varlığı da yokluğu da umrumda olur.. bizimki kolay bak, sevmeyi bırakayım, ondan geçeyim nasıl zoruna gidiyor. o zaman işte bu yıpranmışlık ona sirayet ediyor. bak nasıl yalnızlaşıyor, nasıl acı cekiyor. onun için sizi sevenlerin kıymetini bilin, bugün varlar ama yarın yoklukları çok koyar. burnundan kan gelir. özetle, biri sana aşıksa, seni sevmişse, rızasını al, yıpranmışlığını göz ardı etme, yukarda allah var, ahrette hesap var. ya da takıl kafana göre nasılsa hiçbir şeyin kıymeti yok. nasılsa seni 50 kişi seviyor. 150 kişi istiyor. nasılsa hayat geçiyor dimi? nasılsa kimse benim gibi
yazarak kazımıyor. nasılsa herkes sevilmediğini kabullenmiş susmuş. ben susmayıp kafa tutmuşum! işte benim yıpranmışlığım bu, benim isyanım bu kalpsizliğe, gamsızlığa nasılsa...
Birşey diyemezsiniz, tercihi dersin yaşamaya devam edeceksin. Allahını seversen ona bağırıp çağırsan ne değişecek. Zaten tercihini yada kararını açıklamış. Hayatına bakacaksın. inançlıysan birde intihar da edemezsin. Yani mecbursun hayatla savaşmaya, kendini bitap duruma sokarsan şeytanın işine yarar. Onuda kendi doğrusu tercihiyle bırak. Ne dünyalık gezip tozup yaşamanı ister o pislik ne de ahiretine hayırlar biriktirmeni. Hem burası rahat yeri değil ki. Boşver ölüm var de, hem dünyalık hem ahiretlik güzelce yaşamaya çalış.