bugün

cevabı ''çünkü ak dünyasında yaşayan insanlar zorlaştırıyor'' olan soru.

gitmiş, seviyom la demiş. bu cümle böyle mi denir? neyse, sabır.
zor değildir.

ancak sürekli kullanırsanız alışkanlık yapar, daha sonra bir kıymeti kalmaz. yeri ve zamanını iyi ayarlamak önemlidir. (bkz: seni seviyorum)
Aslında yaşantılara göre değişen bir cümledir. Mesela benim meselem de bu söz, çok sevdiğin bir insana gitmesini istemediğin halde git demektir. Sen hiç, sevdiğin birine git diyebilir misin arkadaş?
Hissetmesi zor soylemesi degil.
yeterince cesur olamamaktan kaynaklıdır.
zor değil söylenecek kalitede kadınların bulunması zor. sevişip bir gün sonrasın unutulacak kızlara söylenen seni seviyorumlar hariç.
Zaten zor olmalı o iki kelimenin ağızdan çıkması için gerçekten o sevgi hissediliyor olması lazım. Sıradanlaştırmamalı, sıradanlaştırmayalım.
karşımızdaki bunu duymaya hazır olmadığı için. hazır olduğunu belli etse zaten dilimizden dökülecek bütün kelimeler teker teker.
çok fazla kullanmadığımız içindir belki de. belki hiç seni seviyorum demek zorunda kalmamışızdır. zordur söylemesi.
5 yıllık ilişkide 2 kez söylenmiş se anlam katar . Sabah akşam her yemekten sonra ise hazimsizlik
sevmek biraz tuzlu geliyor. Çok pahalı birader.
çünkü bazıları kirletti onu... bazıları o kadar yapaylık kattı ki gerçeğinin değeri kalmadı. gerçekten zamanı geldiğinde kullanmaksa bir ateşe elini sokmak kadar riskli artık maalesef. çünkü artık insanlar boş sözleri birbirine emanet etmeyi kalplerini emanet etmeye tercih edecek kadar korkak ve güvensiz. gerçekten cesur olup sevenler ise sevgilerinin değerini alamamaktan korkuyor... haklılar tabi. kim gözyaşlarına ve masasının ortasındaki kalp kırıklıklarına karşılık hüznü tercih eder ki?
benim için hiçbir zaman zor olmadı.

direkt söyledim.

fakat sonraları seni seviyorum demenin saçmalığını farkettim. senden hoşlanıyorum veya seninle seks yapmak istiyorum tamam ama... neyse, bu konuyu 50 kere yazdım yine yazmayacağım.
Zordur o iki kelimenin ağızdan çıkması..
Çünkü ya herşey bitecektir yada başlayacaktır bunlar söylenince..
Ki bu iyi ihtimaldir.
' Ne evet ne de hayır ' diye bir cevap verip uzun süre sizi cepte tutan, kandıran ,sevginizi gram haketmeyen bir insanla karşılaşmadığınız sürece..
O iki kelimeyi söylemek zor olsa da imkansız olamaz seven için ...
Çünkü sevgiyi sessiz hissetirirek yaşar ve yaşatır. Dile dökmek itiraftır korkudur utanmaktır. Zaten hissedebildikten sonra söylenmesede olur.

Hem niye insanlar buna ihtiyaç duyarki mesela anneniz veya babanizin sizi sevdiginizi biliyorsunuz hiç size gelip seni seviyorum dedi mi? Hayır ama sevdiklerini biliyoruz. işte böyle olmalı hatta çok dillendiriyorsa bi sıkıntı vardır. Gençler seven insan bunlara gerek duymaz geçin bunları yok seni seviyorum
Sen her şeysin
Sen teksin
Sensiz ölürüm vs vs

Seni kaybetmekten korkuyorsa söylemesin be sözlük.

Bugün çok duygu yüklüyüm galiba arkada ahmet kayadan hep sonradan çalınca duygular şaha kalktı.
zor değildir. hala vakit varken bence sevdiğiniz herkese onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. yarın çok geç olabilir. şuan yeni bir gün başlıyor, ertelemeyin!
Kolay soyleyememenin nedeni, o cümlenin başlı başına önemli olduğunu, öyle bi an da söylenip tüketilmemesi gerektigindendir.
(Günümüzde hemen pat diye hemen söylenir,tüketilir ve sevgiyi yok eder.)
ilkini erkek dese sorun çıkmayacak.
inanması en kolay yalandır, kişi vicdan azabı duyar ondan söyleyemez belki de ya da yalan olamayacak kadar gerçektir, gönülden dile gelen hoş bir tat;acı olmayan tek gerçek. Bünye alışık değil o yüzden zorluyor biraz.
basit bir iki sözcüğe yüklenmiş anlamlar bu kadar zor olamaz.
Zor olan kaygılardır.

Daha fazla bilgi için;
(bkz: Murphy yasaları)
belki icinden milyonlarca kez gecen sozcugun anlam kazanmasidir onemli olan.
Yakışan insan bulamadığımızdandır. Yada gerçekten çok sevdiğimiz için.
Sevilen kişinin karşısında olmanın zorluğuna reddedilme korkusu, karşılık bulamama korkusu da eklenince hayli cesaret gerektirir.
insan gerçekten severse zor değildir. zor olan insanın kibrini yenmesi. gerçekten seven kibrini de yener.
o kadar kolay mıdır sevmek birini ?
o kadar kolay mıdır teslim olmak birine ?
zaman gerekir bunlar için eğer aranılan aşk ise.
yok değilse daha o gece her şey olup bitebilir.
güncel Önemli Başlıklar