bugün

hayatına darbe vurup gidenleri merak içinde benliğin gerisine atmaya çalışırken akla gelen sorudur. kıskançlık ve aşk kavurur durur yüreği.
zararlı şarkı.
bünyede hem sözleriyle hem de dinlerken eşlik eden şeyler * sebebiyle ağır hasarlar yaratan şarkı.
özellikle ayrılıklardan sonra uzak durulması gereken bol hüzünlü bol ağlamalı şarkı.
dinlenince zamanı durduran şarkıdır. sezen yapmış yapacağını, cız ettirir içini.. çok sakıncalı çok.
tecahül- ü arifane' nin böylesi dedirten şarkıdır. kimin aldığını da gayet iyi biliyoruzdur aslında. ama sorarız yine de kimler aldı diye. yabancıdır çünkü o alan. uzun ilişki sonrası daldan dala gezen eski sevgiliyi izlerken dinlenirse çok dokunur. geceler mi uzadı bu karanlık ne sözlük?
ne olursa olsun en çok ağlatıp sızlatan şarkıdır. bişeyiniz yoktur bu şarkıyı duyduğunuz an bir kaç damla yaşı hissedersiniz yanaklarınızda.
yaklaşık iki ay önce kız arkadaşımla barışmak için son görüşmemizde dinlediğimiz şarkı. lakin barışamadık.

ozaman o şarkıyı dinlerken hayvan gibi ağlamıştım ama o'nun gözünden tek damla yaş süzülmemişti. şimdi erkek adam ağlar mı? demeyin ağladık amk işte. sonraki süreçte bu şarkıyı her dinlediğimde birisi gelip beni bulunduğum yere gömmek istercesine ağlardım. aklıma da o gelirdi. 'seni kimler aldı, kimler öpüyor seni.'

az önce ortak bi arkadaşımız söyledi facebookta bu şarkıyı paylaşmış. hemde bütün sözlerini yazmış tek tek. bi an beni düşündüğünü sandım, belkide gerçekten düşünmüştür. duygusal adam değildim ben ama duygusal olmuştum artık. o'nun şerefine şarap kaldırır gibi açtım tekrardan şarkıyı son ses. ağlamak için. sonuna kadar ağlayıp içimdeki son duyguları da, anıları da silmek için. ama ağlayamadım ya la. gözümden tek damla yaş gelmedi amk. niye bilmiyorum, tam olarak unutamadığımı biliyorum sadece. zamanında öyle kıskanırdım ki erkek sinek değil toz bile yaklaştırmazdım yanına. sevgilisi var mı? bilmiyorum, varsa eğer son lafım:

o'na iyi bak piç kurusu.
yazar olduğumdan beri her gün sayfasına girdiğim ama tek bir kelime yorum yapamadığım sezen aksu şarkısı. sonra vazgeçiyorum, kapatıyorum sayfayı, bu şarkıyı açıyorum, gidip kanepenin ucuna ilişiyorum bacaklarımı içeriye çekiyorum orada oracıkta küçülüyorum.
adamı un ufak eden, küçülten sezen ağıtı.
Sezen aksu' nun insanı alıp götüren şarkılarından herhangi biri.
Sezen aksunun harika bir yorumudur.
Seni senin boyunda, balık etli sarı röfleli koca burunlu, küçük gözlü, köşeli suratlı bir kadın aldı seni.
kimler öpüyor seni.
adama kafayı yedirten bir şarkı.
"gülüşün, öpüşün, iç çekişin gelir " Böyle bir kadın dünyaya bir daha zor gelir.
Seni seveni senden kimse alamaz,sevdiğin başkaları öpüp kokluyorsa bırak şarkı dinlemeyi yoluna bak.
nerden çıktın sen şimdi lan karşıma gecenin bu saatinde! yasaklıyorum seni kendime tamam? insanın ağzına bi dinleyişte s****sın. seni bir daha dinlemek istemiyorum mümkünse.

"seni kimler aldı
kimler öpüyor seni
dudağında, dilinde ellerin izi var."

şu bi kaç cümleyi son duyuşum olsun, lütfen.
http://www.youtube.com/watch?v=6Y3V2r_Ax5I

geceler mi uzadı,bu karanlık ne?

seni kimler aldı kimler öpüyor seni
dudağında dilinde kimlerin izi var..
sezen aksuyu sezen aksu yapan şarkılardan biridir,unutulmaz şarkılar listesinde üst sıraları daima zorlar.

deli gözlerin gelir aklıma,gülüşün öpüşün ilk çekişin gelir ,seni kimler aldı kimler öpüyo seni ?
Sezen Aksu'nun mükemmel şarkılarından biridir. Sözleri söyledir:
Yürüyorum hasretin acının üstüne
Sığmıyorum dünyaya dar geliyor
Geceler mi uzadı bu karanlık ne
Gönlümün bayramları, şenliği söndü

Seni kimler aldı kimler öpüyor seni
Dudağında dilinde

Ellerin izi var

Deli gözlerin gelir aklıma
Gülüşün, öpüşün, iç çekişin gelir

Seni kimler aldı kimler öpüyor seni
Dudağında dilinde
Ellerin izi var..
insanın dinlediğini kendine bile itiraf edemediği şarkı. sosyal ağlarda paylaşmaya utanıyor insan kırılan gururundan...
http://www.youtube.com/watch?v=dmdI3Gg_M8E

on numara şarkıdır. evet.
ve an itibariyle gözyaşlarına boğan şarkı. ne anlamlı sözler var.

deli gözlerin gelir aklıma
gülüşün, öpüşün, iç çekişin gelir..
toygar ışıklı galiba,biri seslendirmiş.radyoda çalıp duruyo*
şerefsizim sezen ablam küfretse daha az kanıma dokunurdu.
muhteşem şarkı.