bugün

uçan arabaların, gemilerin hayalini kurduğumuz bu müthiş senenin kara lekeleridir.

bunları bağda, çayırda görüyorum ve 2010 yılı karşısında eziliyorum, küçülüyorum. mahçup oluyorum ben. modernizmin artık nirvanasına erdiğimiz şu zamanlarda bu lekeler gözümdü büyüyorlar.

hayır bu bağda, çayırda, sokakta gördüğümüz adamlar her zaman gecekonduda oturan çapulcular olmuyor. mesela tuğba özay'da disko kralı'nda kendisinin karı olduğunu söylemiştir.

okan: adam çok hoş.
tuğbacım: aaa karısı da çok hoş.

hi hi tabi tabi, evet ya? ne kadar zekisin sen. allam ya..!

hadi hayırlı işler... benim yollamam bu kadar.
başlığı gördüğüm anda zevkler ve renkler ikilemesini aklıma getiren konudur .. Tartışılasıdır ..
(bkz: sene 2010 ve sana ne lan)

not: bu bakınız, yazara cevap niteliğinde değildir. şüphesiz ki anlayanlar için büyük bir ironi vardır. aslında yok lan pek bir şey.
--spoiler--
belediye başkanının bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri karı koca ilan ediyorum
--spoiler--

karı demek her zaman "sus lan karı" demek değildir. niteleme değil belirtme amaçlı olunca iyi olur.

--spoiler--
- karıcım
- bir daha söyle ki ki ki
- karıcım
- ehi ehi
--spoiler--

evliliklerinin ilk saatlerinde böyle bir diyaloğu yaşayanların sayısı oldukça fazladır.
dişi cinsiyetime rağmen normal diyeceğim insanlardır.değil mi ki bu memlekette nikah memurları karı - koca ilan ediyor ?
(bkz: okuz)
*
(bkz: karıya karı denir)
(bkz: kahrol düşman al sana bomba)
sevgiliye karı dediğinizde sevgilinin mutluluktan zıplamaya başladığı olaydır.
erkek demekten mutlu, kadın demesinden mutlu. modern yaşama batan ne ?