günümüz popüleritenin kölesi olmuş kızlarına ithaf edilmiş en uygun söz.
sanırım, aşk'ı çiçekten, böcekten, güneşten, buluttan ibaret filan sanıyorlar.
tarkanın çok pis ayar verdiği söz öbeği. herkes öyle sanıyor zaten ama olsun. öyle zaten ama yine de olsun.
aşkı kolay bulabileceğini zanneden, elindekinin kıymetini bilmeyen kişiye söylenebilecek sözdür.

aynı zamanda tarkanın şarkısıdır.

sen aşkı çiçek böcek güneş bulut sanmışsın.
mevsimlerine göre uyuyup uyanmışsın.
sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın.
yüreğimden çıkardım attığın kör kurşunu.
burda şair demek istemiş ki: sen aşkı dizilerde gördüğün 3-5 ilişki sanmışsın, sanki sevmek yokmuş içinde gördüklerinle aldanmışsın, gözlerin kamaşmış aşkı anlamamışsın. sen aşkı kalbine istememişsin dilinde olsun da yaşadıklarımızı arkadaşlarına anlat diye aramışsın. sen aşkı hep mutluluk, eğlence kahkaha sanmışsın, zor günlere meğer hiç dayanamazmışsın.
- sen aşkı çiçek böcek güneş bulut sanmşsın tamam mıııı
+ kendime tüküriyim o zaman ne kadar gerizekalıymışım ben!
- efendim aşkım?
+ sen ne kadar gerizekalıymışsın ve seninle nasıl çıkmışım ben diyorum.
- !!!
tarkanın son albümünde pr kafasıyla bakıldığında neden klip çekmediği anlaşılamayan çok tutacak şarkı..
belki de hep pembe gözlüklerle bakmışlardır. çocuksu bir duyguyla...
mevsimine göre uyuyup uyanmışsın,sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın....lalalalaya lalalallaay diye devam eden tarkan şarkısı...
Günümüz ergenlerin aşk anlayışına karşılık yazılmış olduğunu düşündüğüm bir laf.
18.mevsinlerine göre uyuyup uyanmışsın cümlesinden önce söylediğine göre sevgiliye ayı demenin bahaneleridir.
liseli sanrıları.
oysa aşk acıtır. acıtmadan sevemezsin...
"aşkım yea sen bana neden hiç çiçek almıyeasunnnn" diyen sevgilisine tarkan'ın verdiği ibretlik ayar. gerçi sözler aysel gürel'e ait sanırım ama olsun. *
tarkanın ne yaparsa yapsın gideri olduğunun kanıtı olan şarkıdır.
her sikim hıyar diyene tuz alıp banmışsın!?! yok lan yapmamıştır. tülaaayy!
sonuna koyulan göz kırpan ifadeyle tam bir ergen facebook iletisi olmaya hak kazanmış tarkan sarkısı.
sen aşkı şenol güneş umut bulut sanmışsın gibi iğrenç bir espriye açık söz öbeği.
sabah sabah dilime dolanan şarkı sözü.
sevgiliye ayı demenin yöntemlerinden biridir.
Sen çok yanlış anlamışsın .