bugün

adile naşit in babası aynı zamanda ünlü bir tuluat sanatçısı
2000 yılında yitirdiğimiz, Türk sinema ve tiyatrosunun emektar ustası.
1928 de doğan ve tam 55 yıl sahnelerde boy gösteren tiyatro ve sinema sanatçısıdır. adile naşit'in kardeşidir.
usta oyuncu Selim Naşit'in oğlu olan tiyatro sanatçısı. bir çok dizide ve filmde rol almıştır.
unutulmaz devekuşu kabare tiyatrosunun dünyalar tatlısı oyuncusudur. tam adı selim naşit özcan olan merhum, adile naşit'in abisiydi.

her şey çok güzel olacak filminde de rol almıştır.
adile naşit'in erkek kardeşi. tiyatronun ne olduğunu ve oyunculuğun ne olduğunu bilen nadir insanlardan biri.
2000 yılında vefat eden yeri dolmaz tiyatrocu, dizi oyuncusu. benim için gülşen abi'de ki cimri patron rolüyle unutulmazdır. o kadar cimriydi ki bir gün kansere çare olacak diye kepeklerini bile boşa atmaz, biriktirirdi. bayılınca da kolonya yerine para koklatırlardı, ayılırdı hemen.
ermeni tiyatro oyuncusu ve kantocu amelya hanımın oğludur.
her şey çok güzel olacak'ta iyi oyunculuğun ne demek olduğunu göstermiştir. toprağı bol, mekanı cennet olsun.
rahmetli; devekuşu kaberede beğenerek izlediğim(dvd) sanatçılardan birisi.
"gülşen abi" dizisinde haluk bilginer ile oynamıştır.o diziyle tanımıştım kendisini.
adile naşit'in kardeşidir.
haluk bilginer ve zuhal olcay ile birlikte medeni haller dizisinde de rol almıştı. haluk bilginer in ot yemeği seven ve kendini nebatata vurmuş kalın gözlüklü babası rolundeydi.
(bkz: bul karayı al parayı)
(bkz: Patron Duymasın), (bkz: Vay Başımıza Gelenler), (bkz: Ne Olacak Şimdi), (bkz: Şark Bülbülü), (bkz: Köşe Kapmaca), (bkz: neşeli günler) gıbı fılmlerde ufak rollerde olmasına ragmen akıllarda yer etmıstır . 13 fılmde de seslendırme yapmıs olan harika bir tıyatrocudur .

adıle nasıt' in ağabeyı olmasına rağmen ondan cok daha genç gösterır. sener sen kahvede jılet satarken onun yuzunu keser .
Kardeşi adile ile:

görsel
Gazanfer Özcan'a hem tipi benzeyen hem soyadı aynı olan meslektaşı.
17 yıl önce bugün vefat etmiştir.
Kanserle olan mücadelesini kaybedip, 23 yıl önce bugün vefat etmiştir. Vay anasını diyorum. Bizim kuşağın tanıdığı ve bildiği oyunculardan. Ne yazık ki sonraki kuşaklar pek tanımıyorlar. Oyuncular, sanatçılar ve şarkıcılar da yaşadığımız döneme ait. Brad Pitt bugün benim gibi 50'li yaşların başındaki kişiler için yakışıklı ama 14 yaşındaki kızım artık bu adama bakıp yakışıklı demiyor. Şarkılar ve şarkıcılar da aynı. Bizim dinlediğimiz insanları hiç tanımamış ve hiç tanımayacak olan bir nesille temas halindeyiz.

Selim Naşit de ne yazık ki şu anda ergen olan kuşak boyunca neredeyse hiç tanınmayacak, bilinmeyecek ve seyredilmeyecek. O, şu anda da oluşmakta olan sanat denizi birikimimizin demir çekirdeklerinden . Bu yüzden dipe çöküyor ve ancak bugün ve gelecekte özel donanımlı kişilerce değeri bilinecek.