bugün

antalya'da piri reis ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi. Engeli nedeniyle okuldan uzaklaştırmak isteniyor. fakat sınıf öğretmeninin çabalarıyla okulda tutulan bu minik kardeşimiz diğer öğrencilerin velileri tarafından protesto edilmiştir. veliler, çocuklarını okula göndermeme kararı almışlardır. 2014 türkiye'sinde utanç verici bir gelişmedir.

http://www.sabah.com.tr/a...elen-sinifta-yalniz-kaldi
başlığı okuyunca bir insan olarak üzüldüm. ancak buraya yazmadan önce haberin ayrıntılarını öğrenmem gerekir diye düşünerek 2014 ekim ve kasım aylarında çıkan haberlere bir göz attım ve diğer velilere sizin kızdığınız kadar kızamadım.

öncelikle burada bir acz var, o da devletin her il ve ilçeye özel eğitim okulu açamaması olarak değerlendirilebilir. talihsiz Selen kızımız, %30 bedensel engeliyle yaşamanın fiziksel zorluklarından daha başka olarak ruhsal zorluklarının da etkisi altında. tahmin ediyorum sınıftaki arkadaşlarından da yaşça büyük olabilir. bütün velilerin şikayetleri çocuklarının mütemadiyen Selen kızımız tarafından dövülmesi ve buna bir çözüm bulunamaması temeline dayanmakta.

Toplumun tüm unsurları barış içinde bir arada yaşamalıdır tabiki ama sizin gözünüzden sakındığınız evladınızı okulda hergün biri dövse o zaman sizin fikirlerinizi tekrar dinlemek isterim.

durumu değerlendirirken edindiğim fikrin kaynağı, okuduğum ilkokulda yer alan sağır-dilsiz sınıflarındaki öğrencilerin diğer sınıflardaki öğrencileri sebepsiz dövmeleri olduğunu 25-30 sene geçse de hala hatırlıyor olmamdır.

inşallah Selen kızımız ve sınıftaki tüm öğrenciler için en güzeline ulaşılmıştır.