bugün

''benzersiz, bulunmaz bi sesim var,yürekten geliyor,haksızlıklara karşı gelen şarkılarım var.1986 'da Festivale katılma daveti aldım demekki baya ün yapmışım. kendi sesimi duyunca benim kendi tüylerim bile diken diken oluyor sizin nasıl olmasın'' diyerek kendini övmüştür.
https://www.youtube.com/watch?v=nBaierTGWzs
Haklıdır. Kendisi gibisi yok. Evet.
hiç rahatsız etmemiştir.

ulan sıfır vasfa sahip olup önüne 2 mikrofon konulduğunda söze ' ben bi sanatçı olarak... ' diye başlayan zirzopların cirit attığı sözde sanat dünyasında bırakın da şöhreti haklı bir şekilde yurt dışına taşabilmiş ender değerlerimiz kendini övsün.
Aleyna tilki' nin övülüp, Selda bağcan' in yok sayıldığı ülkede, kendini hatırlatıp, kendinize gelin demek istemiştir.
iyi demiştir.
Az bile demiştir!
Demisse iyi etmiş. Vaktiyle yasaklanmış, yargılanmış, hakarete maruz kalmis biridir Selda. Övünmeye ve övülmeye değer muhteşem bir sesi var kadının.
Napsın kadın alla allaaa.
Selda bağcan kim amk?
her zaman alçakgönüllü biri olarak hafızalarımızda kalmıştır ve bu son beyanıyla birlikte hakikaten sevdiklerini şoka uğratmıştır. şahsen gönlümdeki değeri yarıya yarıya düşmüştür.
"yuh yuh yuh yuh övenlereeee" demek istediğim şarkıcı.
Sanat icra eden sağlam birisi bırakın övsün hocam övmesi ve övülmesi gerekir.
Sivas'ın yollarına çıkayım dağlarına gitti yandı bitti kül oldu kibri yüzünden.
Saolsun chp lilerin solcuları mezhepçileri meşhur edip ülkeye hançeri saplamasıdır. Nerede komunist var onları meşhur edip vatanseverleri dışladılar. Gençliğinde sol propaganda ile 3-4 şarkı ile 40 yıl ekmek yedi.
Selda Bağcanın kentini övmesi şeklinde okuduğum başlık. Dedim kadın yaşadığı kenti övmüş zaar. O kadar selda bağcandan beklemediğim bir tavır yani. Yanlış mı? Az bile demiş. Kalbin sesidir kendisi. Ama, ben onu mütevazılığı ile sevdim hep. Ne bileyim, benim içime sinmedi bu açıklama.
Övsün ne olacak ya kimler kendini övmüyor. Selda bağcan övmüş çok mu?
S.Bağcan'a yakıştıramadığım olaydır.
eksiği var fazlası yok dedirten övmedir. az bile söylemiştir.
Bir kaç kere övmekle bir şey olmaz. Ona bakarsan herkes bir şekilde kendini övüyor da bunu herkes bilmiyor, ekranlara yansımıyor. Demek ki o da senin benim gibi sıradan bir insan.
sanatçı egosu nedir bilmeyenlerin eleştirdiği olay. Sanatçı egosu her sanatçıda olan bir şeydir. Kimi bunu "alçakgönüllülük" ile perdeler. Ancak görüyoruz ki Selda bağcan gerçekten içi-dışı bir (samimi) bir insan. Toplum buna hazır değil tabi. O yüzden garipseniyor.

Ayrıca popçular o kadar kendilerini övüyor. Kimseyi rahatsız etmiyor. Selda bağcan kendini övmüş çok mu?
her sanatçı biraz egosantrik ve narsisttir. yoksa zaten sanatçı olamazdı. bundan yola çıkar ve beslenir. övülsün, yüceltilsin ve kendini bir konuda yüce hissettsin. çok yadırgamamak lazım bu psikolojiyi.
bir iki parçası dışında bana hitap etmedi o ayrı.
bu sesle caz söylese olurdu.
Dinlesem tesiri yok,duysam s.kimde değil.
o övmesin de kim övsün kardeşim? bu ülkede dedirtendir.
görsel

Büdüt: resmi instagram hesabi paylasimidir.
balon olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.
Selda bağcanı aleyna tilkiye benzeten arkadaşa sesleniyorum "popüler kültür veledisin".
Şu saaten sonra benim için ne eksilir ne çoğalır kendisi yıllar önce sesinin guzelligiyle bende yerini almıştır güldüm o ayrı mesele.