bugün

Selahattin Özdemir özellikle Adana ve Mersin çevresinde hayran kitlesine sahip olan arabesk sanatçısı.
20ye yakın albümü olduğu sanılmaktadır. Esrar Perdesi, Yaşamalısın, Ne Yazar en çok bilinen şarkılarıdır. Bir dönem ortaya atmış olduğu "ingilizce arabesk` " projesi fazla ilgi görmemiştir.
Selahattin özdemir gençlik yıllarında yaptığı müezzinlik görevini sanat dünyasına girdikten sonra bırakmıştır. mersin'de atari salonu işletmektedir. gençlik yıllarında söylediği 4 şarkıdan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek adana devlet güvenlik mahkemesine başvurmuştur. Bu şarkıların kasetlerinden çıkarılmasını,radyolar tarafından çalınmamasını istemiştir. Gençliğinin verdiği heyecanla bunları okuduğunu söyleyerek şimdi pişman olduğunu ve bu şarkıların çalındığından dolayı utanç duyduğunu belirtmiştir. Bu şarkılar şunlardır : yanlış yerde doğmuşum, bir kadeh daha ver, esrar perdesi, hem yaratıyorsun hem unutuyorsun.
(bkz: gülüm) adlı şarkısı cok meşhurdur. içkili ortamlarda dinlenmemesi tavsiye edilir.
kendisi nedendir bilinmez, arabesk tarzındaki şarkıların belki de en güzellerine sahiptir ama bir türlü adana ve mersin dışına açılamamıştır, açıldığında ise boktan bir gülüm şarkısıyla çıkmıştır ki facia...

kendisinin yaşamam artık adlı şarkısı şimdi o... çocukları filminin soundtrack'i olarak dönüyor ortalıkta, şarkının adına da arayan dostlarım beni bulmasın demişler... ilginç...
adanalı ses sanatcısı.şarkıları arabekstir.sesi ve yorumu çok güzeldir.
müslüm gürses i andiran güzel bir sese sahiptir. bir türlü kabugunu yirtamamistir maalesef.
tanımadığım bir arapseks sanatçısıdır.
üzülmedim ki yorumu ve filmin sonu isimli güzide eserleri dinlenmelidir.
sevenlere sevene son elveda adlı şarkısı, marketten jilet almaya sebep olabilir
hem yaratıyorsun hem unutuyorsun isimli şarkıyı seslendirmiş. ardından da çıkıp allaha böyle sitem ettiğim için özür diliyorum demiş şarkıcı. ulan nasıl bir ülkeyiz ya!
türkiye'ye gelmiş ender arabesk sanatçılardan, gönlümüz onunla isyan ediyor onunla seviyor onunla ağlıyor.

=Ağla gönül=

Bak bir daha terkedildim
Sevdim gönül sevilmedim
Yine kiymet bilinmedim
Agla gönül yine agla

Habersiz böyle gidene
Agla gönül ümitlere
Yarım kalan bu sevgiye
ağla gönül yine ağla

Ağla gönül yine ağla
Sessiz sessiz hickir ağla
Tek tesellim gözyaşı
Ar degil yeni ağla

Başa gelen çekilirmiş
Kime ne dert yanacağız
Aşk düştüğü yeri yakar
Dayan gönül yine dayan

Habersiz böyle gidene
Ağla gönül ümitlere
Yarim kalan bu sevgiye
Ağla gönül yine ağla

Ağla gönül yine ağla
Sessiz sessiz hickir ağla
Tek tesellim gözyaşı
Ar degil yeni ağla
arabeskin aslında çok bilinen fakat hakkettiği yeri bulamayan adanalı arabesk sanatçıdır.
kıraçın seslendirdiği yaşamam artık şarkısının sahibidir.
Selahattin Özdemir, gençlik yıllarında söylediği 4 şarkıdan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek Adana Devlet Güvenlik Mahkemesi"ne başvurmuştur. Bu şarkıların kasetlerinden çıkarılmasını, radyolar tarafından çalınmamasını istemiştir. Gençliğin verdiği heyecanla bunları okuduğunu söyleyerek şimdi pişman olduğunu ve bu şarkıların çalınmasından utanç duyduğunu belirtmiştir. BU ŞARKILAR ŞUNLARDIR. Yaşamam Artık, Esrar Perdesi, Hem Yaratıyorsun Hem Unutuyorsun, Yanlış Yerde Doğmuşum.
Selahattin Özdemir, Müslüm Gürses gibi bir sanatçıdır. Şarkıları onun gibi aynı, hüzün, acı, ve sevdayı anlatmaktadır.
demli çay'ın yanında en iyi giden sanatçıdır.
gece olunca " gece olunca " adlı parçasını dinlemenin tehlikeli sonuçlara yol açabileceği, unutulan arabeskçi.
Yaşamam Artık şarkısı o.çocukları filminde kıraç tarafından seslendirilmiştir.
ben artık bu adamı dinlemek istemiyorum. yemin ederim artık beynim uyuşuyor. sitem isyan dolu bütün şarkıları.
kulunu görmedin mi, hem yaratıyorsun hem unutuyorsun, yaşarken ölenler için, yarab ahım var, filmin sonu, çıldırabilirim..
Bu adami dinleyen adamin psikolojisi geri donülmez hasarlar almistir.
bihter intihar sahnesinden beri bu kadar relate edebildiğim bi video olmamıştı. muazzam deep turkish web videosu.

acıyı neş'ede gizleyen adam.
Aleyna tilki kitlesine ders niteliğinde dinletilmesi gereken sanatçı.

(bkz: aramız da sıra dağlar aramız da denizler)
(bkz: acının tatlı tebessümü)

ben ne divaneyim ne de deliyim,
ben ne bir berduşum ne serseriyim,
yüce tanrımızın bir eseriyim,
Allahın yarattığı bir kulum işte.
Arabeskte önemli bir isimdir. Fazla tanınmasa da, sağlam şarkılara imzasını atmıştır.
Ciğer siken bir çok şarkıya imza atmış kral. 'Aramızda sıra dağlar' şarkısı açık kalp ameliyatı hissi yaratır.
"aramızda sıradağlar" şarkısını ingilizce de söylemiş arabeskçi.

https://www.youtube.com/watch?v=czHUx5v-8lM

biraz da yabancıların ciğerini siksin.