bugün

tilman adında bir ilaç firmasının ürettiği, üretimi avrupa uyruklu olan, antidepresan ilaç grubunda bulunan, ve resmi açıklamalara göre bitkisel olduğu iddia edilen bir çeşit psikolojik ilaç.

resmi açıklamalarda diyor ki;

anksiyete bozukluğu, kaygı bozukluğu, panik atak gibi rahatsızlıklara iyi gelen, ve uykuya yardımcı özelliği bulunan bitkisel bir ilaçtır. bağımlılık yapmaz, ve oldukça hafiftir.

belçika'da kalan gurbetçi halamın getirdiği bir ilaçtır. orada bir psikiyatriye görünmüş, doktoru da bu ilacı yazmış. halam senin psikolojin pek iyi değil, sana bir tablet vereyim sen kullanmak istersen kullanırsın demişti. üretimi sanırım sadece avrupa'da yapılıyor. türkiye içerisinde araştırdığımda, en ufak bir bilgiye rastlayamadım. kutusunda yunanca yazılar yazıyor, yüksek ihtimalle üretimi ve ihracatı yunanistan'da yapılıyor.

bu sabah kahvaltıdan sonra aldım. son zamanlarda aşırı derecede kötüye giden psikolojimin bu ilaç sayesinde toparlanacağına inandım. halbuki doktor kontrölü olmadan bu tip ilaçlara ağzımı dilimi sürmemem gerektiğini bile bile.

şimdilik hafif baş dönmesi dışında herhangi bir etkisi yok. etkisini sanırım göstermeye başladı ama, ilerleyen zamanlarda ne tür şeyler olacak kestirmek zor. çıktık bir kervana, toplasın döne döne ayağımın tozunu mevlana..

gelişmeleri editlerim, günaydın!

edit: aldıktan yaklaşık 15-20 dakika sonra hafif baş dönmesiyle ve uyku getirmesiyle başlayan etkisi, uyumamla son buldu. 15 dakika önce uyanmama rağmen halen etkisini hissediyorum bünyemde. bir hafifleme, sakinleştirici, böyle dünya yıkılsa umrumda değil, sülalem rahat modunda hissediyorum. geberip kalacağım derken, gösterdiği etkilere bakar mısınız? kesinlikle memnun kaldım. sürekli kullanmasam da ara ara alabilirim artık. zaten bir tabletim kaldı hüü :/
güncel Önemli Başlıklar