bugün

transformatör olarak bilinen elektronik devre elemanının içerisindeki çıkış sargısıdır.
Sarım nüve üzerine uzun ve ince bakır tel ile yapılır.Elektromanyetik alan etkisiyle seconder sargılarına çıkış gerilimi düşer.
ay bir de bunun sekonder şeklinde okunuşu vardır ki, beni mahveder. inadıma söyleyeni oracıkta vururum şerefsizim. iğrenç ya!
görsel aralıksız beş dakika güldürmüş yazardır. fazla klasik bir espri. hatta belki silinecek ama güldürmüştür.
(#20917378) güzel yazmış olan yazar.
uzak durmaya çalıştığım adam: bana bile kalabalık gelen adam: başbaşa kaldığımızda elimi ağzıma götüren adam: suratına baktığımda onunla paylaşmam gereken daha çok şey olduğunu her fırsatta farkettiğim adam: nasıl diyor sartre; kendi yansısını arayan adam: kelimelerin arasındaki boşluklarda yolunu kaybeden, paragrafların sonundan aşağı hoyratça düşen adam: kulak yolları midesine çıkan adam: midesi hep bulanan adam: anlayamadığım ve hiçbir zaman anlayamayacağımı bildiğim tek adam: ellerini çok seven adam: sırtımı sıvazlayan adam: benim için şarkılar yapan adam: en iyi arkadaşım olmak isteyen ama buna asla izin vermeyeceğimi bildiği için çoğu vakit çirkefleşen adam: beni duvara vuran adam hızla: gecelerden bir gece bana sarılıp ağlayan adam: manik depresif adam: hoşlanmadığım halde ona ihtiyacım olduğu gerçeğini kabullenip, onu “hissetmek” zorunda kaldığım adam: arınamadığım yanımın imgelerini benden daha iyi bilen adam: ulaşamadığım her bir noktamın sahibi olan adam: beni seven adam: anlatamadığım ama hissettiğim adam: senin sancının mayası bozuk.