bugün

piyasada bulunan, modifikasyona en uygun araçlardan biridir. bir diğeri için: (bkz: honda civic)
tsi motor ve dsg şanzumanlı olanı tadından yenmez arabadır.
dışı hoş, içi foş modeldir. ne konsolu birşeye benzer, ne motoru.
temizine 40 milyar verecem. ee sonra ? tarih öncesinden kalma 8v 102 hp motorla gezecem. hemde bu motor 10 lt benzin yakacak 100 km için. basit hesap, 100 km de 41 lira ödemeniz demek, o da seri sürmezseniz. 35.000 liraya 1.9 cdti astra gtc ler var. 7 litre mazotla yani 21 liraya 100km. motorun gücü 150 hp, torku 315 nm gibi birşey. gidin aklınızı kullanın. yazık etmeyin paranıza.
anahtar teslim fiyatinin üstüne en az bi 20 bin tl daha yiyebilecek kapasiteye sahip ( spoiler , marşpiyel , karlik ; xenon ; angel eye ; saglam bir tesisat v.s ) halk deyimi ile yeni nesilin en iyi faça yiyen arabasi. Gercekten güzel...
tek kelime ile yakıt düşmanıdır. yinede duruşu yeterlidir.
türkiye'de, tsi motor dsg şanzıman bir arada olan opsiyonu bulunmayan otomobildir.

yani ne volkswagen'in 92,900 TL kampanyalı fiyatı ile sattığı golf gti'ında kullandığı 2.0 tsi 211 ps dsg'li (yurt dışında seat leon fr'de kullanılıyor), ne 122 ps 1.4 tsi dsg'li (yine vw golf'te satılan) opsiyonunu, bu otomobilde bulamazsınız.

aynı volkswagen, 1.2 tsi dsg (105 ps) motoru da sadece seat ibiza ile satmaktadır.

(bkz: volkswagen dan soğuma sebepleri)

http://www.seat.com.tr/seat/fiyat_listesi/fiyat_listesi.aspx
http://seat.co.uk/generator/su/com/LeonFR09/site/engines/main.html
http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-golf.aspx
http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-polo.aspx

edit: seat ibiza
güzel arabadır. ünlülerin de tercihidir.
(bkz: pedro leon)
iç dizaynı ile gönlümde taht kurmuş, konforlu arabadır. *
aşık olunası araba.

aşık olduğum araba.
chevrolet cruze la arasında kaldığım model...

aralık ayında iyi bir indirim yaparlarsa her an 1.2 tsi sini alabilirim.

izmir vosmer seat taki karı buz gibi olmayaydı, biraz daha sıcakkanlı davranaydı belki de almıştım...ama sunroof ve bluetooth lu modele 44.750 fiyat çekti ve hiç indirim yapmadı.üstüne bir de 2.5 ay beklersin dedi..

ben de yedim.
yakıt düşmanı olan bir arabadır.
bu kadar kör noktaya sahip olan başka bir araç yoktur sanırım.
benim gibi araç park ederken kaldırım taşlarını hiza alan kişilerin yanaşmaması gerekli.
bu arabayı ne zaman park etmeye kalksam arabanın kıçı yada başı dışarıda kalıyor.
görünüşü güzel olan araba. yakıt tasarrufçusu olarak da bilinir ama düşman ilan edilmesine bir anlam veremedim. gidip benzinli falan mı aldınız lan?!
yaptığım kaza sonucu benden 8 bin lira isteyen araba markası.
Perte çıkarınca yolda denk gelince hüzünlendiren arabadır.
iç ve dış tasarımı ile son yıllarda kendisini aşmış araba markasıdır.
kısaca ispanyol ateşi.
modifiyesiz çok güzel ama modifiyeli bambaşka bir araba.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
allah sahibine bağışlasın dediğim araba.
Bir volvo c30 degildir maalesef.
2010 modeline 700tl lik hava filtresi ve susturuculu sport egsoz taktırdığım, sesi ile yolun anasını ağlatan süpersonik artaçtır kendisi. bmw, mercedese binemiyorsan al bundan ekmeğin garanti.
3. nesli satışa sunulmuş olan araç. daha keskin hatlara sahip yeni modelin fiyatı 42.500 tl'den başlıyor. http://otokriter.com/yeni...tutku-yeniden-tasarlandi/
yeni nesli ile çıtayı yükseltmiş volkwagen grubu C segment araç.
(bkz: çakal kasa)

yeni kasası çıkana kadar çakal kasa diye adlandırılan araba. müşteri kitlesi çok belliydi önceki kasanın. saçlar dimdik, rayban gözlük, apaçi kaslı kişilerin tercihiydi. yeni kasada profili tamamen aşmışlar. yaş ortalaması biraz daha artmış gibi. yeni kasada band kardeşi golfle bazı konularda ayırıp kafada soru işaretleri bırakmıştır. hacı şimdi bu araç golf alamayan adama alternatif değil miydi?? ee o zaman neden 1.4 tsi motor seçeneklerinde leon 140 hp iken golfü 122 yaptılar. bu birçok müşteri için caydırıcı bir sebep ne olursa olsun. ayrıca 250 nm torka sahip olup, tork oranında da golften 50 tork fazladır.

max hızı 211 km/h de sınırlandırılmıştır. 6 ileri şanzımana sahiptir. 50 litre depo kapasitesi, 380 litre bagaj hacmi vardır. 0-100 ü 8.5 saniyede tamamlamaktadır. 100 kilometrede 5.2 lt yakıt tüketimi vardır ki golf le aynıdır. hemde 18 hp fazla olmasına rağmen.

volkswagen grubu beygir oranıyla kafa karıştırıp üstüne bir de leon a dsg koymayarak iyice kafa karıştırmıştır. amacı ne anlamadım. dsg mi bitecek, yoksa müşteriyi golfe mi çekecek anlamış değilim.

yol bilgisayarında şöyle bir şeyden bahsediliyor, isterseniz deneyin. golf 7 ile yeni kasa seat leonu yan yana koyun, yol bilgisayarını açın. golf daha kesitirmeden, leon ise yolu biraz daha uzatarak götürüyor. marka bunu şöyle saçma bir nedenle açıklayarak güldürmüştür beni. meğer bu araç virajlarda sınıfının en zevk veren aracıymış. golfe göre daha iyi yatma eğilimleri ve kontrollü kayma eğilimleri gösteriyormuş. yani kısacası virajları seven bir araçmış. ne diyelim pek bir fark göremedik gerçi ama vardır bir bildikleri elbet. fakat yol bilgisayarı golften çok ucuzdur. almanya piyasasına göre (!) golfün navigasyonu 2315 eurodur fakat yine almanya piyasasında leon navigasyonu sadece 650 eurodur.
dış dizaynıyla tam bir apaçi aracı. ancak iç hacmi fena değil, teknik olarak da fena araba olduğunu söyleyemem. beraber olduğum kadında bu arabadan var, anlatamıyorum da aracın sokak imajını. binmekten imtina ediyorum yemin ederim.
Sevdiğim Güzel arabam... Leon'a karşı ilk sempatim herkesin bildiği o meşhur reklamıyla başladı...
O zaman yaş küçük tabi aksiyon filmi gibi gelmişti o reklam filmi birgün bu arabaya hemde siyahına sahip olmalıyım demiştim...
Tabi zaman geçti Duyguların yerini mantık aldı Adana gibi yerde siyah arabanın etkileri düşünüldü ve beyaz aldım.
Şimdi bakıyorum yeni kasalarına Leon'u Leon yapan hiçbir özellik kalmamış nedir Leon'a karizma veren şeyler...

- Gizlenmiş arka kapı kolları ( Arabaya binen yolcuların o kapı kolunu bulamaması herzaman keyiflidir? varmı Yok.
- Sağ ve sol cama gizlenmiş Silecekler varmı Yok.

Giz güzeldir gizemli olan merak uyandırır... Sağolsun Seat mühendisleri sıradan bir araba tasarlamışlar.
Ben daha klasik bir hacback istesem artık Leon olmam çünkü arabanın ruhunu öldürmüşler...