bugün

uzun süre alınmış; fakat bugün eyleme geçirilmiş karardır. türkiye çapındaki sağlık çalışanlarının tam gün yasasını protesto etmek amaçlı giriştiği eylemdir ve oldukça etkili olmuştur. binlerce sağlık çalışanı insani standartlarda çalışabilmek adına greve çıkmıştır.
aslı astarı olmayan karardır.
Iyi ki de öyledir.

Korktunuz di mi?!
Kim korkmaz ki, kim telaşlanmaz ki böyle bir habere, kimin paçaları tutuşmaz ki?!

Sağlık sektöründe çalışan, corona saykosuna bodoslama girip yumruk savuran, endişesine rağmen görevinin başında olan bu yorgun insanların alkışlanmasını, takdir edilmesini gereksiz bulan merhametsiz insanlar, siz de korktunuz di mi?!

Neyse ki birçoğumuz halâ insanız..

Edith piaf: başlık tarafımdan değil, yıllar evvel "anarsistkedi " nickli yazarın açtığı başlıktır.
Çamur atma heveslilerine önemle duyurulur.evet!
Doğruluk payı sıfırdır lakin yürek hoplatır.

Duyar kasmak deyimi çıktığından beridir, duygu ve erdem yoksunu hanzolara gün doğmuştur.
şaak diye yapıştırırlar, duyar kasma diye.

Kıştan kalma yürekleriyle sizleri anlamaları mümkün değildir.

Duyar kassam ne, kasmasam ne?
Ne sen beni tanırsın, ne ben seni...
oylarla ya da ulupuanlarla çokomel bile alınmıyor haberin olsun!
Valla bu duyari kasmak benim bile aklima gelmezdi, tebrikler.
Ne alaka ya. Samimiyetle soruyorum, neden yani bu denli sacmalamak?
Bir salgın anında düşüncesi bile korkunç.
iyi ki akıl-mantık var.
iyi ki etik değerler var.
Sağduyu sahibi insanlardır, sağlık çalışanları. Böyle bir zamanda, toplumlarını yüzüstü, bırakmazlar.
Bu dönemde grev yapan sağlıkçı vatana ihanetten yargılanır net.
Ortada olmayan varmış gibi gösterilen alçakça açılmış bir başlık. Toplumu germeye bayılıyorsunuz. Acilen modlar el atıp başlığı silip gerekeni yapmalıdır. Evet.
görsel
Memur sendikaları tarafından alınmış ortak karar. Gec kalınmış mı evet, ise yarar mı hayır.
Keske magdur eden saglık personeline fetöcüsün, vatan hainisin, çıkar telefonunu göster diye bagırsaydın. Hatta siddet uygulamak da en dogal hakkın iki tokat patlatsaydın kaba sesleriyle seni rahatsız etmisler yazık yaa.
Bu ülkede hakkını aramak istesen hadi anlarım bazı insanların kalıplaşmış düşünceleri var yaşlı başlı insanlar der gecersin hemen aynı laflarla önüne cıkarlar da gencecik insanların bu kadar boş ve cahilde konusması bu kadar her konuda fikri olup ama bilgisi olmadan herkese sallaması hayret ettiriyor. Hadi burda vay salak deyip okuyup geciyorsun da reelde cidden sıkıntı.
Çok sıkıntılı bir durum. Zaten yarım yamalak randevu sistemi vardı şimdi hepten çöktü. Allah sonumuzu hayır etsin.
Lokavt yapmayan devlet de devletim diye gezmesin bir zahmet.
Doktorların eylemine destek vermeyen net çomardır. Ülkenin en kalifiyeli ve ömrünü eğitime harcamış insanlarının canına tak etmiş meslek liseli vasfına döndürülmüş. Köstek olacağınıza Azıcık erteleyin işinizi gücünüzü acil olana bakarlar zaten.
Ne bu şimdi? Grev yapıldı diye hatırlatma mı? Bugün grev yok nesi bıktırdı?
--spoiler--
Sağlık çalışanları özlük haklarının daha iyi hale getirilmesi için 17-18 Şubat tarihlerinde 2 gün iş bırakma eylemi yaptı. Ancak Sağlık Bakanlığı iş bırakma eylemi yapan sağlıkçılara acımadı ve eyleme katılan çok sayıda sağlıkçıya ücret kesintisi cezası uyguladığı açıklandı.
--spoiler--

muhtemelen mahkemeden dönecek karardır.
ülkedeki her sektörde alım gücü düştü. çalışma saati, mesai, hala aynı şekilde devam. sanki bi bunların maaşı yetmiyormuş gibi grevler, sanki bi bunlar hak ettiğini almıyormuş gibi tavırlar. üstelik hastalara lakayt, küçümseyici tavırlar, göz devirmeler. ki bu her sektörde; küçümseme, aşağı görme. nasıl bi yozluk. nasıl bi kokuşmuşluksa artık ve bunu güya eğitimli insanlar yapıyor. adam kendini onla bunla kıyaslayıp işinin zorluğundan yakınıp, kendini yüceltmeye çalışıyor. böyle yücelemezsin kardeşim benim.

siz o küçümsenmeyi, yüceltilmemeyi birde haftada 8-6 çalışıp bi haftasonunda da mesai yapıp asgari kazanan adama sorun geçinememek nedir, hak ettiğini alamamak nedir diye? doktorları anca diğer hak ettiğini alamayan meslek gruplarıyla kolkola yürürken, hakkımızı söke söke alırız diye çığlık atarken görünce davalarına inanırım. yoksa bana göre altın semer vurulmuş güzel bakışlı eşekler olarak görünürsünüz. asla fazlası değil.

bireysel çabalar çoğu zaman hiç bir şeydir, topyekun çabalar çoğu zaman herşeydir. bu da böyle bi giri.
Çok doğru bir karardır onları bu konuda tebrik ediyorum çünkü bir emekçi hakkını her zaman aramalıdır tabiki hepimizin hastane sırası ya da önemli bir ameliyatı var ama bir şeyleri kazanmak için bir şeylerden fedakarlık etmek gerekiyor.
Desteklemeyen net çomardır. O şartlarda hanginiz çalışır aq. Yazık lan adamlara akşama kadar sizin gibi geri kafalılara derman bulmaya çalışıyor siz 3-5 gün aksaklık oldu diye çemkiriyorsunuz. Siz onları 10 dakika görürken onlar bir ömür sizin gibilerle uğraşıyor.
bu grevler sadece doktorları değil, ülkece bizi de kurtaracak grevlerdir.