bugün

insanlıktan çıkmış, üç kağıtçı berberdir. bunu yapan berberin semti muhiti elbette önemlidir. güngören gibi bir semtte yapıyorsan bunun adı dolandırıcılıktır.
daha önce dayak yememiş berberdir.
blendax kutusuna hacı şakir dolduran uyanık berberdir.
bi ölmediniz birader!
orospu çocuğudur.
Saç yıkatmaya güngörende 7 TL veren adam MAL' dır.
ulan o paraya başka yerde saç sakal kestiriyoruz bide üstüne saçları yıkatıyoruz denmelidir kendisine.
saç yıkamak için berbere giden şahıstan daha akıllı kişidir.
tosyada olma ihtimali yüksek berberdir. Siktiğimin ilçesinde (ki memleketim olur) müşteri sikmeyi gaye edinmiş amk tüm esnaf.
Alt tarafı saçı üç numaraya vuracak, sanki güzellik salonu amınakodumunun baytarı. 15lira nedir lan. Bi de utanmadan sen yabancı değilsin demez mi. Tanıdığını özel sikiyo pezevenk. Götüne sokacaksın elindeki makineyi. Yavşağın evladı.
(bkz: tosya)
(bkz: hemşerisini sevmeyen insan)
Nasıl muamele yapıyorsa artık şampuan su kaliteli demek ki.
Yüzüne gülümsenip 3 lirayı masanın üstüne koyarak ıslık çala çala dükkanından çıkılıcak berberdir.
saç kesimi + yıkama için 55tl alan berberin yanında bir hiçtir.
Zemzem ile mi yıkadın mübarek denilesi berberdir.
Yabancı ülkelere göre hiçtir.
(bkz: ben bedava yıkatıyorum)
Amk bir de bu pezevenkler zorla bahşiş beklerler. Para üstü için yüzüna dik dik bakacaksın ki adam para üstünü versin. Amk iki makas atıp ne paralar kazanıyor bu ipneler.
kesim 5 lira sloganıyla müşterileri avlıyordur.
(bkz: restoranların içeceklerden para kazanması)
sadece kestirmeye 35 lira, yıkamaya 15 TL verdim.
Normal olandır. Su artı sabun artı işçilik az bile. Evet.
iyimiş bu. Bizimki karantina sonrası zam yapmış saç kesim makinayla da sakal düzeltmeye 70 lira geçirdi ayak üstü.