bugün

beladır, saçlarınıza düşkünseniz saçınıza baktığınızda hüzünlenmenize neden olur. kestirmek şarttır. saç kremleri, maskeleri kırıkları yok etmez sadece birazcık normal gözüktürür ve kırılmaları geciktirir.
kestirin geçer. başka da çaresi yok maalesef.
saç telinin yapısı aynen bir boru gibidir . yani mevya suyunu içtiğiniz bir pipeti ele alıp benzete bilirsiniz. pipetin ağzını dişlerinizle ezip bozduğunuzda daha az iş görür. işte saç teli de kırıldığında aynen böyle olur çünkü saç teli de boru gibidir nefes alır ve kırıldığında alamaz hale gelir . bu yüzden bol bol kestiriniz ucundan azıcık . göreceksiniz ki daha sağlıklı olacak. üstelik kestirdiğinizde çok daha çabuk uzar saçlarınız.
kalp kırığından iyidir en azından.
gönül kırığı kadar iç acıtan her aynaya baktığınızda içinizi derin hüzünlere boğan moral bozucu durum.
saç kırıklarını aldırılabilir belki ama kalp kırıklıkları aldırılamaz .telafisi çaresi mümkündür üzülmeye değmez*
en iyi bakımı da yapsanız, oluşan kırıktır. en önemli sebebi; düzleştiriciler ve maşalardır.
verilecek tek tavsiye, akışına bırakın efendim.
Kırılmayan tek şey kırılmamaktır.
Erkekler ve erkeklikler kırılıyorken,
Kırılma, saçta olsun daha altta olmasın.
Beterin beteri var.
saç tellerinin çatallanmasıdır. saçın uzama sürecini kısaltır.
fön ve saçın kuru kalması (elektriklenmesi) en büyük nedendir.
saça çok uygulama yaparsan sonucu budur...
allahın belasıdır. saçın ince telliyse hele en ufak işlemde çat çat diye kırılır. hiç hoş değil.
düzenli argan yağı kullanımı ve ısıya maruz bırakmamakla çözülen sorun.
kalp kırığından daha efdaldir. tedavisi vardır. saç maskesi yapın efendim, geçsin. ya biz ne yapalım.
her saçını yıkadığında lavaboda 40-50 tel görme durumudur.
-saçım mı dökülüyor lan yoksa
Kalp kirigindan zordur.
ustura kesim bire birdir lakin bilen birine yaptırınız.
Kes gitsin senden değerli mi? *
Çok dert etmeyin. Üstüne düşmeyin. Isıdan uzak tutun. Doğru taramayi bilin. Bol bol su için. Sağlıklı saç.
benim saçlar yamuk kaynıyor alçıya mı almak lazım amk.