bugün

Benimde bir dönem avuç avuç saçlarım dökülüyordu. Vitamin testi yaptırıp eksik vitaminleri tamamladım. Doğal zeytinyağı sabunu kullandım birkaç ay. Sonuç dökülmesi durdu. Daha canlı ve daha parlak saçlara sahibim. (Zeytinyağı sabununu üç ay kadar kullanıp Nivea baby şampuana geçtim.)
Irsi saç dökülmesine yapılabilecek hiçbir şey yoktur.

Durduramazsınız.
Erkekler için çok önemli değil ama kadınlar için hayati bir mesele.
Nalet gelesice genlerin sonucu.
Eb büyük sebebi yüksek testesteron seviyesidir. Bazen bardağın dolu tarafından bakmak gerekir.
öncelikle allah şifa versin 30 yaşından sonra hemen her erkeğin başına gelebilen bir dert maalesef. biberiye'nin oldukça şifalı olduğu söyleniyor. biberiye otunu alıp normal çay gibi demliyor sonrada püskürtme aparatı olan bir şişe ile saçımızın dökülen kısımlarına püskürtüyoruz. allah şifa versin.
insanların ne güzel dertleri var lan! benim de böyle güzel dertlerim vardı bir zamanlar. gür saçlarım yavaş yavaş dökülmeye başladığında nasıl da kafaya takardım, en büyük dert görürdüm.o günlerimi arıyorum.
şimdi babam kanser hastası. onun gözümün önünde eriyip gidişi, ışın tedavileri, kemoterapiler, bitmek bilmeyen acılar, göz yaşları....

saç dökülmesi mi dedi biriniz. bırakın dökülsünler, sağlıklı bir beden allah'ın size verdiği bir nimet.bunu bilin.
zaman zaman bununla ilgili kabuslar görüyorum.
Şu kaliteli şampuan bu kaliteli şampuan dedikçe dökülüyordu ama yaklaşık 1 senedir sabun kullanıyorum zeytinyağlı doğal saç bir sert oluyor ama kökü güçleniyor.

Reklamlara kanmayın doğal sabuna abanın.
çağımızın sorunu haline geldi. erkek, bayan farketmiyor herkesin saçı dökülüyor.
Kritik seviyede Tecrübe ettiğimdir.

insanın Göz göre göre saçlarının Peyderpey seyrelmesi ve Buna karşı elinden hiçbir şey gelmemesi ne acı. her gün aynaya baktığımda saç diplerimi daha fazla görür oldum. Doktora gittim, olur öyle, dedi. Yapacak Pek bir şey yokmuş. Aslında şu anda saçım gayet Yeterli halde. Fakat Birkaç sene öncesine kadar taramayacağım kadar çok sık saçlara sahiptim. Aradaki fark biraz moral bozucu. inşallah sıfırlanmaz.

Bir dökülüş.
Çaresi minoxil olmayan hede.
anca 1-2 sene ötelersin sonra o da işe yaramaz onu bırakınca cıkanlarda dökülür birden kel kalırsın birde üstüne yan etkisi gibi bi risk faktörüde vardır kullanıp bırakanların çoğu tavsiye etmez(bende dahil),doktora gittin baktı tahlillerine kardeş seninki erkek tipi dökülme dedi geçmiş olsun o spreye şampuana döküceğin parayı ya saç ekimine sakla ya da git vücut geliştir kıyafetine fln harca saçsız olmaz yapamam dersen git protez saç dene benden tavsiye.
şampuanın eseri . önce saç dökülmesi , sonra
alzheimer .
Umrumda olmadığı için hiç üzerinde duymadigim bi durumdu.

Kafa şeklim nasılsa güzel bana her şey yakışır diyerek dökülen saçlarıma hiç üzülmedim.
Genetikse yapacak bir şey yoktur ancak 2-3 sene ötelersin.Ama dayın ve baban kel değilse doktora görün tahlil yaptır bir şeylerde sıkıntı olabilir.
Genetik arkadaşlar, biyoloji biliyorsanız biraz anlarsanız. Kromotit falan. Pek takmamak lazım, mesela kelsen sakal uzat, spor yap. Ki toplumda 10 erkekten 7 si kel bu arada.
Uraw gibi içerisinden yasaklı maddeler olan ilaçlar kullanıp, dış görünüşünüz için sağlığınızdan olmayın.

https://www.titck.gov.tr/...m-verileri-27072020122528
vitamin eksikliğinden psikolojik sorunlara kadar bir çok sebebi olabilir.
Saçlarım dökülmüyor ama kırılarak dökülme var. Mesela saçımı şöyle elimle geriye taradığımda 2-3 tel falan elimde görüyorum. Kafamın sol tarafında da böyle hafif boşluk mu oluşuyor hissi çıktı son zamanlarda. Dökülme karşıtı bir şampuan araştırıyorum ama her kafadan bir ses var. Bazı dçökülme karşıtı şampuanların ilk hafta inanılmaz saç döktüğünü söyleyenler olmuş, benim zaten öyle aman aman bir dökülme başlamadı ama korumak istiyorum saçlarımı ufak tefek dökülmelerinde önüne geçmek istiyorum. Yazar arkadaşlardan önerisi olanlar mesaj atarsa sevinirim. Sebamed, bioblas, radix gibi seçenekler üstünde duruyorum.
saç dökülmesi probleminiz varsa derhal masturbasyon yapmayı bırakın bu günden başlayın.

çok fazla erkeklik hormonu salgılandığı için saç dökülmesine yok açıyor.

saçım hiç dökülmesin istiyorsan soya sütü iç ama o da gey yapıyor.
testesteron fazlalığı, demir eksikliği, b12 eksikliği, tiroid hormonu eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanır.
saç dökülmesi ve halsizlik yaşıyorsanız demir b12 tiroid değerlerinize baktırın. benim değerlerim normaldi ama vücutta demir depolanmasını sağlayan ferritin proteini eksikti. 3 ay demir ilacı kullandım, ne kadar yükseldi bilmiyorum.
Uzattıkça daha da artan elim hadisedir.
çoğu zaman stres, kansızlık hatta yenilen besinin zarar verdiği bir çeşit rahatsızlık.
Kadınların saçları yenileniyormuş diye biliyorum ve o yüzden genelde kel kalmıyorlarmış diye biliyorum ama erkeklerde yenilenme olmadığından dökülünce yenilenmiyormuş galiba o yüzden erkekler daha çok kel olabiliyorlarmış.
saç dökülmesinin en büyük nedeni irsi olmasıdır. özellikle tepe bölgesinden -erkek tipi dökülme- olarak adlandırılır var ise geçmiş olsun. erkek tipi dökülme dışında seyreklik söz konusu ise cildiye polikliniğinden randevu alıp test yaptırmanızda fayda var.

önce saç ekimi sonra kıl kökü görünümü tekniği yapmayı düşünüyorum.