bugün

maden cıkan yerde ot bitmez diye kellerin kendilerini avuttukları da görülmüştür...
vizontele de çok güldüğüm bir repliğe konu olan erkek hadisesi.

"bir krem çıkmış başına sürüyormuşsun. kıçındakileri döküp kafandan çıkarıyormuş. kıvırcık mıvırcık idare ediyormuşsun işte."
nedenlerinden en önemlisi sinir, sitres ve sıkıntıdır.

+saçlarım durun nereye gidiyorsunuz??
-biz sıkıntıya gelemeyiz arkadaşım.
+durun her şeyin bir sonu vardır yapmayın etmeyin
-eee senlemi uğraşcaz lan sikipilipilipilihaa
+ühühühü ama durun çok param var.
-haa geliriz o zaman(saç ektirilir.)
saç dökülmesinde başınızın tepe kısmındaki ve şakaklardaki saçlarınız cılızlaşmaya başlar. zaman geçtikçe şakaklardaki saçlar daha da geriler, sadece başın ön kısmın ortasında saç kalır ve tepe kısmında giderek daha da kelleşen bir bölge ortaya çıkar. allah gecinden versin dedirten bir durum yani.
ananın soyunda varsa tedavi olmaya çalış. bir ihtimalle kurtulur veya geciktirirsin.

babanın soyunda varsa tedavi olmaya çalış. Küçük bir ihtimalle kurtulur veya geciktirirsin.

hem ananın hem babanın soyunda varsa bioxcin'lere, bilmem ne yağlarına ve şampuanlara verdiğin parayı sikeyim. 30'a kadar para biriktir ve saç ektir.

o saç dökülecek çünkü. çaresi yok. çünkü isviçreli bilim orospuları buna çare bulamıyor.
bu mevzu hakkında yazılmış bir şiir vardı

sevgili saçım,
her şey çok güzel gidiyordu başlarda
sanki hiç ayrılmayacakmışız gibi geliyordu
her elimi attığımda,
her dokunduğumda orada olduğunu bilmek
bana genç hissettiriyordu kendimi
ta ki sen beni yavaş yavaş terkedene kadar
neden ?
neden çekip gittin?
aynanın başında geçirdiğimiz zamanı
beraber duş aldığımız o sıcak dakikaları
seni şampuanlayıp okşadığım o günleri
ne çabuk unuttun
tamam benim de hatalarım oldu,
kafamda jöleyle az yatmadım geceleri
sevgilimden ayrıldığımda az yolmadım seni
ama senin de dökülesin varmış be saçım
yine de ayrılık bu kadar çabuk gelmemeliydi
ve en acısı ne oldu biliyor musun
sen ardına bakmadan banyonun giderine aktığında
sana gitme diyemedim
şimdi sen gidiyorsun ya
her tel sana benzeyecek.
tatlı badem yağını haftada bir özellikle açık yerlere sürerseniz iyi geliyor.

bir dönem kirpiklerim tamamen döküldü. kemoterapi görüyor gibiydim, ağır bir diyet sonucunu öyle gösterdi bende. saçlarım tutam tutam elime gelirdi ama "günde 100 tel normaldir" dökülmesi değildi bu. Yağı kullanınca 2 haftada kirpiklerim çıkmaya başladı. saçlarımın toparlanması daha uzun sürdü. besinsizlik inanılmaz etkiliyor.
onun dışında bioxcin şampuan da bir dönem kesmişti dökülmeyi.
priorin denilen 3 ay kullanımda muazzam bir etki gösteren bir takviye kullandım zamanında. işe yaradığını söyleyebilirim ama biraz pahalı.

şimdi de saçım çok uzun olduğu için yağlar ballar yetmiyor galiba yine başladı dökülmeler. korkuyorum.
erken yaşta gerçekleştiğinde sorun olan durum.
Günde 100 e kadar saçın dökülmesi normal olan meseledir ama yine de insanın morali bozulur. Özellikle saçlar uzunsa daha bi göze batar ve daha çok moral bozulur.
Her ne zikimden dökülüyorsa dökülsün kafanıza çok takmayın taktığınızı anlayınca daha çok dökülüyor.
bir erkegi depresyona sokabilecek olaylardan biri.***
insanın psikolojisini böyle o saç telleri gibi döker .
Üzüntülü bir durumdur kendileri
uzun saçın getirisidir. hele yanında jölede varsa saçlara el fatiha.
genç bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir sanırım. yavaş yavaş seyrek bölgeler açılmaya başlar yahu kel kalmak neysede kel kalmak korkusu daha beter yapıyor saçın seyrek olması kellikten daha kötü görünüyor bence.şu an en iyi ekim yöntemi olarak fue var piyasada. bu yöntemle teller tek tek ekiliyor ve saçlar eskisi kadar sık olmasada orta halli bir duruma getiriyor.