bugün

cumhuriyet tarihinde bir ilktir.

http://www.haberokur.com....lamiyor-iddiasi/1419.html
istanbul emniyet müdürlüğüne ergen kıvamında birinin atanması neticesinde gerçekleşen olay. suçu önlemekle görevli emniyet, kendisi suç unsuru olmuştur.
doğruysa şaşırılmayacak hadisedir. olmaz denilen her şey olmuyor mu bu ülkede.
savcı bu konunun üzerine giderse hepsini paketleyip cezaevine attırabilir.
Ülkenin folofoş olduğu andır.Siz ne biçim bir bok çıktınız öyle.
Eğer iddia doğruysa usule aykırıdır. Savcının bu olayın peşini bırakmaması gerekir.
darbeyi gerektirir. çünkü yargı organları saf dışı bırakılmıştır.
ama sanmayın ki ben darbe istiyorum yolsuz yöneticiden yargıyı engelleyen yöneticiye ne arasan var.
buna bir çözüm bulun da bir fikir verin o zaman biz üç maymunu oynamayı beceremiyoruz.
bizim vicdanımız hürriyetimiz müslümanlığımız milliyetçiliğimiz paraya kapitalizme boyun eğemiyor.
2 güne çözülür ve sürek avına başlarlar...

şu an "du bakali noolcak" kafasındalar...
başsavcılık yalanlamıştır. savcılık "terörle mücadele kanunu kapsamında bir soruşturma yok" demiş. iyi de terör demiyor ki zaten kimse. terörü nereden çıkardınız şimdi siz?
savcının gözaltına alınmasını istediği kişilere emniyetin talimatı yerine getirmemesidir.

anayasal bir suçtur.

inanılmaz büyük bir olaydır...
savcının emre itaat etmeyen polisleri operasyon kapsamında toplamasını gerektirir.
darbeyi gerektirir. çünkü yargı organları saf dışı bırakılmıştır.
ama sanmayın ki ben darbe istiyorum yolsuz yöneticiden yargıyı engelleyen yöneticiye ne arasan var.
buna bir çözüm bulun da bir fikir verin o zaman biz üç maymunu oynamayı beceremiyoruz.
bizim vicdanımız hürriyetimiz müslümanlığımız milliyetçiliğimiz paraya kapitalizme boyun eğemiyor.
hukuk devletine aykırı, anayasal bir suçtur. olmaz, olamaz, olmamalıdır.
memleketin biff tannen'ın 1985'ine dönüştüğünün kanıtıdır.
(bkz: türkiye de yaşamaktan nefret etme sebepleri)
jandarmanın devreye gireceği konudur.

ancak, hukuk mukuk kalmadı ülkede... son operasyonlardan sonra mülki amirlere haber verilmesi gerekiyor zira...

gözaltına alınacak kim? vali.

emniyet arayacak; sayın valim, savcılık kararıyla sizi gözaltına alacağız!

evet evet aynen öyle...

gözaltına alınacaklar arasında istanbul valisi de var ama emniyette kimse gözaltılara gitmiyor, çünkü yemiyor, çünkü faşizanca bir yönetim şekli var artık! rezilsiniz!
Bu işi asker çözer diycem ama askerde yokki ortada onları daha önceden hallettiler zaten.
saat 15:00 itibari ile savcılık tarafından görevini yerine getirmeyen istanbul valisi, istanbul emniyet müdür ve ilgili şube müdürleri hakkında soruşturma başlatıldığı söyleniyor. mehmet baransu, serdar akinan, cüneyt özdemir, ercan gün, ahmet şık, vb. bir çok gazeteci olayları değerlendiriyor ve bildiriyor twitter aracılığı ile...
savcının emrini uygulamamak suç olduğundan, çoğunun ileride suç işlemek amacıyla örgüt kurmaktan, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmaktan, örgütlü suça engel olmamaktan, vesaire vesaire vesaire suçlardan hapse girmelerine neden olacak durum.

(bkz: ne olacak bu emniyet teşkilatının hali)
korkak iktidar aktivitesi.
göt korkusunun ne olduğunu bir kez daha gösteren durum.
hukuk suçudur.
Cemaat savcısının emrini uygulamaz tabi devletin polisi.
Önce o savcı oturduğu kucaktan kalkacak.
polis devletinin olmazsa olmazıdır. rezalettir.
Yargıya karşı gelmektir. Ayrıca son çırpınışlardır. Emniyet şu kadar zamanda hiç bu kadar düşmemişti. Şu günlerinde tadını çıkarsınlar oyun bitti gibi.