bugün

peygamber efendimiz hz muhammed'in doğduğu gece kuruyan göl.
Haber. Muştu.
'' save '' de denir.
pamukkale şarapçılık tarafından üretilmiş bir ürün. tesadüfen bugün tanıştığım ve denemeye fırsat bulduğum, ( daha doğrusu, tesadüften ziyade carrefour'da, 5,95 tl olduğunu görünce denemeye karar verdiğim ) içimi oldukça güzel şarap. kırmızısı tavsiye edilir.

--spoiler--
denizli'nin güney ilçesinde yetiştirilen çalkarası ve merlot üzümlerinden yapılmıştır. meyvemsi aromaları olan dengeli bir şaraptır. ızgara kırmızı etler ve bazı peynirlerle iyi uyum sağlar. 16-18 santigrad derecede içilmesi önerilir.
--spoiler--

önemli not : belki de benim şansıma bu kadar güzeli denk gelmiş olabilir. aldığınızda kötü çıkarsa gelip beni burada eksilemeyin...

bit üstünde rodeo, alkolik haber, istanbul.
içimi hoş bir şaraptır. fiyatı gayet iyidir, köpek öldüren fiyatına denktir hemen hemen.
haber, müjde kelimeleri ile eşanlamlı kelimedir.
balkanlarda bir nehir.
Carrefoursa' da üç versiyonu da 10 tl olan şaraptır. Kırmızısı dandik ama rozesi şaşılacak derecede iyidir.
ucuz olmasina ragmen icilebilirligi gayet iyi, o fiyata basarili sayilacak, her yerde bulunmayan sarap markasi.
bir lastik markası.
(bkz: http://www.sava-tires.com/sava/tr/)
Tuna'nın kardeşi.
Sonuçta içinde kükürtdioksit var, yarın komple başağrısı.
Pamukkale şarapçılık'ın ürettiği f/p oranı oldukça iyi şarap.
Fiyatından dolayı Hep kesin kötüdür dediğim ama diğer içtiklerime nazaran içimini en çok beğendiğim şaraptır. Şimdi premium takılıyorum bunun hepsini denemeye karar verdim.
güzel şarap. güzelim şarap. bu güzellik fiyat konusunda olduğu kadar tadında da geçerli tabii. üstte zilyon defa f/p demelerinin bir sebebi var değil mi?*
beyazını içmedim bir tek.
an itibariyle dolapta görüp, neyin nesiymiş diye ilk kez tattığım şarap. fiyatına baktım, fiyat-performans açısından içimi en iyi şarap olabilir.
(bkz: yoklukta gider)
en ucuz şaraptır lakin fiyatı 30'u aşmıştır.

ay sonu içilebilecek en f/p içkidir.