bugün

ferahevler, pınar, poligon gibi sahile kıyısı olmayan mahalleleri de kapsayan bir ilçe.
birçok lüks boğaz semtini içinde bulunduran istanbul ilçesi.
istanbul boğazı'nın en kuzeybatısında bulunan istanbul ilçesi. Karadeniz'e kıyısı vardır ve eyüp ilçesinin doğusundadır.
istanbul boğazı'nın kuzeybatısında bulunan istanbul ilçesi.

görsel
2023-2024 sezonu itibariyle tff ikinci lig kırmızı grupda ​mücadele eden takım.
Çok merak ediyorum: Sarıyer'i benim kadar seven var mı? Aşığım bu ilçeye ya...
cennet vatan.
Havası güzel.
istanbul'un en temiz havaya sahip ilçesi.
bir yanı orman, bir yanı deniz. sarıyerden beşiktaşa kadar sahil boyu güzellik....
görsel
doğal güzelliklerini hala korumuş olan istanbul ilçesi.
istanbul'un bir boğaz ilçesini isim olarak kullanan meşrubat markası.
(bkz: büyükdere)
birçok zengin semti içinde bulunduran şirin boğaz ilçesi.
resimler açılmıyor.
Şu an eylül 2019'dan beri gitmediğim sarıyer'e geldim. Denizi süper. 3. Köprü de buradan gözükmeye. O zaman hepinize benden görseller;
görsel
görsel
Şu an otobüse bindim. Yaşasın Sarıyer!
görsel
Şu an sarıyer taraflarına doğru gitmeye çalışıyorum. metrobüsteyken ben;
görsel
bu düzenleme bile sarıyerde akp nin belediye seçimlerini kazanmasına yetmedi. seçimi, babası boğaziçi üniversitesinde hademelik yapmış olan abbas genci'in oğlu şükrü genç kazandı.
merkezi ve semtlerinin çoğu boğaz sahilinde kurulu olmasına rağmen maslak gibi iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu ve sarıyer ile pek alakası olmayan bir semt de buraya bağlanmıştır. ki önceden şişli'ye bağlıydı.
erdi, rıdvan, sercan gibi top tepicileri çıkarmış futbol klubü.
istanbul'da ve denize ve birçok doğal güzelliğe sahip olması nedeniyle birçok dizi ve klibin çekildiği ilçe.

anadolu yakasındaki benzeri için: (bkz: beykoz)
börekçisi vardır.
istanbul avrupa yakasında boğaz sahilinde bulunan, birçok lüks semti içeren, merkezinde çok sayıda balıkçı ve börekçi bulunan şirin semt.