bugün

Dünyanın en sevimli yemeğidir.

Hele manti makarna ise, üstünde acili sos ve yanında karpuz göründüyse..
iyi iftarlar arkadaşlar.
Mantının ikamesidir.
Öğrenci evimde yapmayı sevdiğim yemeklerden biri.Hem pratik hem ucuz hem çok yiyon.
gece gece ayıp ama ya. aç var tok var
üzerine tavayla dökülen mis gibi yaz domatesi sosuyla doyum noktasına ulaşılır ama salça sosuyla da idâre edilebilir. Ayrıca sadece yağda kızdırılmış biber dökseniz, yanına da melemen işte güzel bir yaz yemeği.
mantı özlemini gidermeye 10 numaradır. özellikle fiyonk ve yüksük gibi kaşığa dolan küçük makarnalar daha bir tercih edilesi.
Ancak ev eriştesine yoğurt dökülmez. Zira eriştenin kendine has bir yumurtalı tadı vardır, yoğurt o tadı gölgeler.
öğrencilik zamanlarımda yapa yapa ustası olduğum yemek.
üzerine salça- biber ve ile yağı kavurup dökmek şartiyle. az da nane tabi ki.
lan beni mi takip ediyorsunuz az önce yedim.
Kiymali olsun.
harika en sevdiğim. bunun birde el kesmesi hamur ile olanı var biraz da nane. afiyet olsun.
Kiymasiz yapılmamalıdir.
Ben de çok severim. Lâkin yanınızdaki kişiler pek memnun olmuyor. En güzeli ona da yedirmek. Hep beraber kokmak.
(img:#1825683)
Makarna değil o erişte.
en sevdiğimdir. sarımsak lezzet verir. fakat kokmasın diye sarımsaksız da yenir yani. yeter ki yoğurtlu olsun. yerken öyle keyif alıyorum ki, çok ayıptır söylemesi hiç ucuz ve kolay yemek yiyormuşum gibi gelmiyor. zevk veriyor. hele bir de sevdiğim film dizi ya da programı seyrederken yeyince of diyorum. salça sosunu da söylemiş miydim. swh. neyse tamam tamam sustum.
olsa da yesek dediğimdir.
Ustune de domatesli ve salcali sos super olur.
efsanedir.ne güzel tatlarımız var be.
Gayet te yenir . Çokta güzel olur .
Gayet te yenir . Çokta güzel olur .
Bi kremalı-körili-kaşarlı makarna değildir.

Puanım 1.
Uyku problemi yaşayanlar için ideal bir yemektir.
sarımsak ve soğan doğal birer antibiyotiktir. bunlar her zaman yenmez, topluma rahatsızlık verebilir ancak tamamen bırakıpta hiç tüketmemek de ılıklığın dik alasıdır. sarımsak yoğurda ve bilimum yemeklere, mezelere, soslara on numara olur. nerdeyse lezzet katamayacağı bi yemek yoktur sarımsağın. dolayısıyla afiyetle tüketilmesi gereken makarnadır. üstüne pul biberden ziyade, tereyağında harmanlanmış isot ve nane dökülebilir. son derece maliyeti az ve damağınıza orgazm yaşatabilcek basit bi yemektir. tabi burda en önemli şey kullandığımız yoğurdun kalitesi. şahsen ben market ürünü plastikler yerine ev yapımı keskin tatlı doğal yoğurdu tercih ederim. işte o zaman yedikçe yiyesiniz gelir. afiyet olsun.
Üniversitede sevgilim beni bununla zehirliyordu az kalsın mk

Ulan yoğurt, sarımsak ve makarna ne kadar tehlikeli olabilir ki

O günden beri annemin yaptığı yemekten başka yemek yemiyorum.
Makarnadan ziyade sarımsaklı yoğurdun cazibesine kanılarak yapılan yemektir.

Yani makarna sırf sarımsaklı yoğurdun hatrına yapılmış gibidir.
Fakir yemeğidir aslında.