bugün

genelde fast-food tarzı yerlerde bulunsa da evde de rahatlıkla yapılabilecek,lezzetli bir aperatiftir.isteğe göre ekmekler dilimlenip fırın tepsisine dizilir.sarımsaklar ezilir,zeytinyağı ve kekik dökülerek karıştırılır.sonra bu karışım ekmeğe sürülür,130 derece fırında 10 dakika pişirilir, artık yenmeye hazırdır.
italyanların dünyaca ünlü müthiş buluşudur.
başlığının açılmamış olmasının yarattığı şaşkınlık yüzünden yazara "ulan doğrumu yazdım" diye birkaç mecmuadan baktıktan sonra başlığını açtıran pizzacıların en mükemmel lezzetlerinden biridir. evde de yapılabilir. özellikle öğrenci evlerinde akşam okey tavla vs. oynarken atıştırmalık olarak tüketilir. hafif, lezzetli ve karın dıyurucudur.
(bkz: orgazmik yiyecek)
evde de yapılabilen güzellik. tereyağı+sarmısak.
Biraz önce dominos pizzadan siparişini verdiğim ve çok lezzetli bulduğum atıştırmalık. Büyük ihtimalle içinde bolca tuz var ve bu yüzden kendini sevdirdi kerata.
ıkea da çok lezzetli olan ekmek sıcacık ağızda dağılan kıvamıyla müptelası oldum.
araştırmalarım sonucunda da domates çorbasının yanına çok yakışacağını fark ettim, en kısa zamanda deneyeceğim.
Delisi olduğum.
Hastasıyım bile hatta, offf..
Pislik ingiliz milletinin vazgecilmezi garlic bread bizim damak tadimiza uymaz.
Balıklı versiyonuyla yapıp da tadına doyamadığımdır.
yapmayın...

bugün yaptık bütün ev sarımsak koktu. üstüne üstlük tatsız tutsuz bişi oldu yiyemedik. sinirlendik dominos'tan menü sipariş ettik.

edit: kokusu 40 gün 40 gece çıkmıcak gibi...
Yapmasi cok kolaydir. Sarimsak tutam tutam koyulmalidir ve pisince kokusu cok azalir. Ustune kasari koyup firina verirsiniz guzel bir aperatif. Ekmegi zeytinyagiyla veya normal margarinle islatabilirsiniz.
ev usulü nasıl yapılıyor la bu bilen var mı? internetten tarif atmayın en baba tarifi denedim olmadı.
Bir diş sarımsak alınıp soyulur. Ekmegin arasına koyulur. Afiyet olsun.
Ekmekler zeytinyağı kekik karışımı veya tereyağıyla yağlanır, üzerine dövülmüş ya da minik doğranmış sarımsak konulur ve fırına sürülür, bu kadar basit.
Çayın yanında afiyetle gündeme gelir.
balıkesir'in ünlü ekmeğidir...
Mükemmel bir hadisedir. Halkımız yanılmaktadır.