bugün

Oksijenden mahrum kalmış buram buram polisin halka sıktığı biber gazıyla doludur. Seçimde kaybedilmesin diye çevre semtlerle birleştirilip Sancaktepe ilçesi adı altında yok edilmeye çalışılınmıştır. ilçe merkezidir. Sol düşünce yaygın olup her an ne çıkacağı belli olmaz. En son emniyet müdürlüğünün sarıgaziye taşınacağı dedikoduları vardı ama bakalım ne olacak.
sokaklarında DHKP, kobane, direniş gibi kelimeler yazıya dökülmüştür sarıgazinin. bilhassa kemal türkler Mahallesi civarı.

2 gündür ''biz ülkücüyüz diye bağıralım mı'' geyiği yaptık.

fazla yapacak bir şey yoktur sarıgazide. Hatta Sancaktepe nin tamamı aynıdır. en yakın Otel Samandırada fb tesislerine giderken. onu da kaç saat arayıp bulduk.

en büyük artısı yanınızda sevdiğiniz yada sevdikleriniz varsa o zaman güzel.

Kısacası, terör yuvası bir semt.
faşizme, despotluğa, savaşa karşı duran insanların yaşadığı semttir. orada yaşamasam da, çok takdir ettim.

http://www.ozgurgelecek.o...3242736336481435833_n.jpg
Gazi mahallesinin mini versiyonu olan sancaktepe mahallesi. köy diyenlerde var.
Ara sokaklarında adres aradığım, ararken aklımı düşünme yetimi kaybettiğim semttir, çoğu binada pkk-dhkpc - ve her ne kadar Kürt terörist grup varsa adları yazılı olan yer.
Ulan bunlar istanbul da bile bunları yapabiliyorken bu devletin polisi kaç yıldır ne iş yapar diye sormadan da geçemedim.
eniştemin annesiyle babasının oturduğu, benim de şu an sınırları içinde olduğum bir semt.
Hiç güzel bir yer değil.
ulaşımı güzel bir yer. madenler metrosuna 3 durak gittiğimde gidebiliyorum. binaları da çok katlı değil genelde.
Sıkıntılı istanbul ilçelerinden biridir.
şu an buradayım. yarın yenidoğan'a gidebilirim.
Şu an içinde bulunduğum bir semt. Eniştemin annesi burada oturuyor. Otobüs durağına da oldukça yakın ama bizim oradan üsküdar'a gelmek burayla hemen hemen aynı zaman alıyor. Bizim oradan 45 dakika falansa buradan da öyle hatta bizim oradan daha kısa sürüyor bile olabilir marmarayla.