bugün

(bkz: ne yapsan boş)
kör kütük sarhoş olduktan sonra bağırarak şarkı söylemek, halay çekmeye çalışmak. yapın.
üniversite öğrencisiyseniz ve yurda giriş yapmanız gerekirse o halde, susun ve yere bakın kapıdaki güzenlik görevlileriyle göz göze gelmeyin mümkünse.
hafif ayıldıktan sonra beş yıldızlı bir hotele gidilip sırf rezervasyon muhabbetine güzel bir kahve içilebilir.
sağa sola abuk subuk mesajlar atmak,facebook ta saçma sapan yorumlar yazmak,sözlükte bölücülük yapmak bi de msn de milleti rahatsız etmek .
yatmadan önce parmağı gırtlağa kadar sokup kusmak. akabinde fütursuzca uyumak.
(bkz: kırk yıl boyunca aynı kadını sevmek)
8.bu durumda yapılması gerekenler ortamdan ortama değişir. her sarhoş her ortamda aynı davranmaz. sonuçta bilinç yerindedir. ama kalabalık bir ortamda sarhoş isen ve kendine güvenmiyorsan( rezil ederim kendimi, kusarım, sıçarım diye) oradan uzaklaşman gerekebilir. şayet evde isen, tek yapman gereken şey uyumaktır.
sarhoşluğunuzdan faydalanıp kime ne istiyosanız onu söyleyebilirsiniz mesela, en azından içinizi boşaltmış olursunuz.
ilk olarak, sarhoşken araba kullanmaktan bile daha tehlikeli olduğunu düşündüğümden telefonu kapatmaktır.
ayıkken yapılamayan bütün içinde kalmışları yapmaktır.
telefon,msn ve diğer sosyal paylaşım sitelerinin kullanılmasıdır. Çok tehlikelidir be sözlük olmayacak şeyler olur söylenmeyecek sözler söylenir. Gerek yoktur uzak durunuz, durmayanları da uyarınız.
sade kahve içmek...
sokakta bagira cagira sarki soylemek. sonra asik oldugun biri varsa kapisina dayanip asigim lan ben sana diye ortaligi inletmek.
aslında yapılmaması gerekenlerdir. ağır pişmanlık içerir.
sarhoşluğu devam ettirmek.
hoşlanılan kız ile ilk temasları kurmak değildir. geçen sene bir şişe votkayı bitirip itü'deki tiyatroya gitmiştim. hoşlandığım kıza açılmak üzere. kız oyunculardan biri ama o gün kendi oyunu yoktu, izleyiciler arasındaydı. arkadaşım da oyunculardan biri. yan yana oturmamıza vesile oldu derken. rezalet. leş gibi içki kokuyormuşum bunu çıkışta söyledi bana geri zekalı arkadaşım. zaten sürekli tuvalete gidip durdum kıza batmışımdır muhtemelen. sonra instagram'dan takip attım kabul etmemiş. böyle de bir anım.
Düşünemeyeceğiniz için yapılması gereken hiçbir şeyi yapamayacaksınız yapmanız gereken şeyleri yapmak istiyorsanız sarhoş olmayın.
Yanıbaşında biriyle oynamak, kediler gibi.
Ruh haline göre yapılacaklar da değişir.
yalnızken geceyi hasarsız atlatmak için aklınıza gelen, yapmak istediğiniz ne olursa eğer sabah da aynı fikirde olursam yaparım ya da söylerim diyerek bir kağıda yazıyorsunuz.

sabah uyandığınızda genelde yüzde doksanını zaten iyi ki yapmamışım diyerek huzurla silerken, hala yapmak istediğiniz bir şey olursa da gerçekten yapmak istediğinizi anlıyorsunuz...
Eldeki cep telefonunu sakince kapatarak en derin cebe koymak.
ben hayatımda bir kere sarhoş oldum; 16-17 yaşlarımda, normalde evimizde alkol tüketilir, babam da annem de çok severler. ama anne ve babam içer sadece. biz çocuklar tiksiniriz, sevmeyiz, ben de bir kere denedim ve kendimi halamın kapısına işerken buldum. tövbeliyim o günden beri. çok utanç vericiydi. hiç sevmem alkol.
Cadde ortasını yılan çizerek işemek yaptık Bi kere ergenken.