bugün

temelleri m.ö. 154 yılında atılan, 21. yüzyılla beraber gelişme gösteren, liderliğini piyade çavuş'un yaptığı sosyal organizma. geçmişten gelen abazanlıklarını kontrol altına alan, saplığa sosyal bir boyut getiren akım, günümüzde bir çok örgütle yakın ilişki içindedir.

bu örgütler; bekar kızlar kulübü, cosmopolitan girls, abaza team vb. örgütlerdir.

akımın en önemli misyonu, destekçilerinin saplığını paylaşmak, gerektiğinde saplığı terk etmeleri için ortam hazırlamaktır. sempatizanları asla abaza değildir, evet cinsel açlıkları vardır ama, bu açlıklarını kontrol altında tutmayı başarmışlar ve zorunlu hallerde bireysel tatmin yoluyla ihtiyaçlarını gidermişlerdir.

çevrelerinde bir sürü hatun kişisi vardır fakat bu kişiler sapistleri arkadaş olarak sevmektedirler. sapist kendisini arkadaş olarak görsün görmesin, tüm hatunlara potansiyel sevgili gözüyle bakar fakat hiç bir zaman harekete geçmez, daima bekler.

akımın radikal kolu olan abazanlar ise, yıllardır gerçekleştiremedikleri sapizmi yıkma hayallerine, sapizmin gelişmesiyle baraber hiç olmadığı kadar yaklaşmışlardır.
Sapizm sadece erkeklere ait bir felsefedir. Er kişi, yola "sapist" olmak için çıkmaz ama durup geriye baktığında kendini sapizmin karanlık, sessiz ve yalnız sokaklarında bulur. Geri dönüşü yoktur.
Sapizme giriş vardır ancak çıkış yoktur. Kişi, bir gün sapizmi terk edeceğini umut ediyorsa, o kişi zaten hiç sapist olmamıştır.
beyin denilen organın en ücra köşesine sinsice yerleşmiş ve müdahale edilmesi imkansız olan objedir.
ne de güzel özetlemiş ideolojimizi.
sadizmden fena şekilde esinlenmiş olması ihtimali nedeniyle korkulası abazan ideolojisi.
(bkz: ben okurken korktum)
cumartesi akşamı, bu saatte, evde tek başına oturup, boşlukta yaşamana neden olan hayat gerçeğidir. alışmasına alışırsın ama canın çok yanar.
yalnız insanı ezer geçer.
Aslen kendi bulduğumu ve benden başka kimsenin bilmediğini ve benimsemediğini sandığım hayat felsefesidir, felsefemdir. Ama benim Sapizm'im kendime has, siyasi görüşüm olan Atatürkçülüğü, yalnız olmayı, yavşak olmamayı, dişilerin çokta değerli olmadığını ve kendime has özellikleri kapsıyor dolayısıyla, Sapizm tanrısı Sapist Adam'dır!