bugün

quaresma gittikten sonra takımı üstüste puan kaybedecektir. bu da buraya not dü$ülsün. quaresman'ın oynamamasının takım üzerindeki pozitif hava dağılacaktır.
"Hakemlerle ilgili 10 yıldır yorum yapmıyorum. Onlara sahip çıkmalıyız" diye konuşarak adamlığı gösteren teknik direktör, soyismi kocaman olan bazılarının aksine.

bir galatasaraylı olarak saygı duyarım kendisine, adam gibi adamdır bazılarının aksine.
uzunca bir süredir önemli bir takimla maç yapmadığımız için insanlarin başarılı olarak adlandırdığı teknik direktör. ligde 2. yarının başlamasıyla başarılı diyen herkesin tekrar yerden yere vuracağı hocadır.
ayrıca quaresmayı ve diğer gecen sene alınmış genç isimleri yönetimin yemesine müsade etmiştir. oyuncularının arkasında duramayan basiretsiz bir hocadır.
"takıma messi gelse tercihim olcay'dan yana olurdu" diye esprisine bir laf etmesinin ardından takriben bir milyon salak "samet aybaba olcay'a messi'den iyi dedi" minvalinde adama laf sokmaya çalışıyor falan, ağlanacak bir durum. samet aybaba senin kadar tanımıyor zaten lionel messi'yi, n'aparsın kardeş... ünlü biri olsam, hele hele futbol gibi türkiye'nin embesil tayfasının büyük bölümünü cezbeden bir alanda yer alsam, yapacağım son şey herhangi bir yere demeç vermek olurdu heralde. hani futbolcu olsan, maçın devre arasında rakip takımdan arkadaşına iyi oynadığı için taşşağına "kaç para aldınız lan ehu" deyu takılsan bitirirler seni, açıklayamazsın da israfil suru üfler memlekette. o zaman erzincan'ın nehaber24'üne bile konuşursam eşşekler tepsin.
beşiktaşın şampiyonluk yolunda önündeki tek engel..
beşiktaş ile bu ara yakaladığı başarı ile çoğu kişiyi şaşırtan hoca. elinde ki kadro kısıtlı olmasına rağmen iyi işler çıkartıyor. elinde büyük kadro olsa bu başarıyı yakalayamazdı. tam ideal bir kadro var aslında. bu şansı iyi değerlendirir ise beşiktaş için iyi bir gelecek hazırlayabilir.
beğenmediğimiz carlos bile geçen sezonun ilk devresini 32 puanla kapatarak kendisinden daha iyi bir performans sergilemişken, samet hocanın topladığı puanın başarı olduğunu söylemek saçmalıktır. kendisi; oğuzhan' ı bu kadar geç farketmesi, ilk maçlarda ısrarla takıma koyduğu hasan ve kadir' i şimdilerde ziraat türkiye kupası maçlarında dahi oynatmıyor olması, geç oyuncu değişiklikleri ve sürekli aynı menejerlik şirketinden oyuncu transfer etmek istemesi ile bildiğin averaj türk teknik direktörüdür. bu adamın neresi başarılı ulen.
ergenler koro halinde yüklenirken beşiktaşlı falan da olmadığım halde üşenmedim kaç kere seni savundum hoca. ankaragücü'nde, trabzon'da kısıtlı malzemeyle neler yaptığını görmüştüm. şansı kaşar yorumcuların itelemesiyle değil emeğinle yakaladın sonuna kadar da kullan inşallah...

ama;

batuhan'ı oynatman için sana baskı yapan, ricacı olan tipler iki maç kötü gidip, ipe çekileceğin zaman arazi olurlar.

yok, olmuyor bitmiş bu çocuk işte. bazı oyuncuları yönetici, menajer, avantacı ısrarıyla oynatan etki altında kalan, korkan bir adam olarak değil de beşiktaş'ı küllerinden doğuran adam olarak anılmak daha iyi değil mi?

o rusya'dan kariyeri bitmiş tiplerin transferine de "evet" deme hoca. avantacı olmadığını söylediler bugüne dek. bundan sonra da adını kirletme...
Teknik direktorlugunun kalitesiyle ilgili arada kalmis bulunmaktayim hala, ama cuma gunku kayseri macindan sonraki roportaj da su sozleri sarfetmistir;

-basin mensubu
+samet aybaba

-hocam son olarak ilk yarida sizi en cok uzen ve en cok mutlu eden maclari ogrenebilirmiyim?

+en cok uzen mac 90+ da gol yedigimiz ve berabere kaldigimiz eskisehir maci iyi oynamistik ve galibiyeti haketmistik rakibin nerdeyse hic atagi yoktu.
+en cok mutlu eden ise trabzonla 1-1 berabere kaldigimiz mac. Son dakkada hakem dudugu caldiginda kendini yere atan futbolcular bana sampiyonlugun en buyuk adayi olacagimizi gosterdi.
türkiye'de futbol bitti demiş doğru demiş.
Kanalturk canlı yayınına katılan beşiktaş teknik adamı.

Izleyin beyler.
Number One habere göre, BJK'den önce FB'den teklif gelse, profesyonellik gereği kabul ederdim demiş.

FB'den teklif alacağını pek sanmıyorum gerçi de...en azından bi selam çakmış.
fb nin başındaki hocadan misli misli iyi bir hocadır.
gözlerini kısarak arsene wenger karizması yaratmaya çalışan loser manager. kendisini bir çekik gözlüler vakfı üyesi olarak kınıyorum.
koreye veya çine uçakla atsan kimse bu kim demez. gözler herşeyi ele veriyor hacı. adam çekik gözlü çıktı rıza baba!
twitter adresi bulunmayan teknik direktör.
ismi samed aybaba değil samet aybaba olan teknik adam. benzer twitter adresleri için :

https://twitter.com/UnalBasgan

https://twitter.com/FikretBasgan1

yoksa..yoksa bu bir savan.avi mi ? *
internet amatörleri tarafından şahsına ait onaylanmış twitter hesabına sahip olduğu sanılan beşiktaşımızın teknik direktörü.
sen bizi ya kanser hastası yapıcaksın ya şampiyon.
saygı duyuyorum yapmaya çalıştıklarına, iyi bir motive faktörü kabul, beşiktaşın ruhunun ne olduğunu bilen ve bunu oyuncularına yansıtan bir hoca buna da kabul, ama rezil bir taktisyen maalesef.
bu akşamki ibb maçında takımda tek top yapan adam var oğuzhan, başka kimse yanındakine dahi pas atamıyor. sen tutup onu çıkartıp fernandes'i alıyorsun, 3 aydır top oynamayan fernandes'i, yorgun oğuzhan ile 3 aydır top oynamayan fernandesin maksimum aynı fiziksel performansı vereceğinin farkında değil. bir de canım kardeşim sen beşiktaşın hocasısın, fernandesle oğuzhan yan yana oynarsa yenilebilirim diye düşünmüyeceksin, kazanmaya oynayacaksın her daim, senin tarartarın yenilince de berabere kalınca da alkışlar takımını, destekler. ne oldu 1 puan aldın da, çok mu farklı puandan?cihan atsaydı ne yapacaktın? ayrıca bir arkadaş bana lütfen açıklasın olcay şahan çıkıp uğur girince ne olacak? olcayın yapamadığı neyi yapacak uğur biri bir anlatsın sinirden kendime tecavüz edecem, yani bir teknik direktör neyi amaçlar?orta desen yapamıyor, top desen süremiyor, adam desen kovalamıyor, olcayın bu akşamki attığı golü atma şansı var mı uğurun?
tanıma gelince: bu akşamki beraberlikteki olan katkısıyla, hala amaç yönünden desteklesem de, maalesef şampiyonluğu vermiş teknik direktörümüzdür.
görsel
Rıdvan dilmen'e göre ligin en iyi teknik direktörü'dür. Ayrıca beşiktaş'ın parasını sağa sola savuran adam da değildir.
kendisi bu sene bizi şampiyon da yapsa beğenemediğim teknik direktördür.
maçları eliyle rakip takımlara vermekle ünlüdür. yahu artık bıktık biz şu korkak futbollardan, önce tutalım sonra atarız mantığından. la olum tutamıyonuz işte daha neyin ısrarındasınız. ilk yarıdaki maçta 38 saniyede umut kaleciyi geçti auta attı. burda 3. dakkada gol yedin. tutabilsen tamam diyecez de maça hep mağlup başlıyoruz zaten. yazık vallahi. bu korkaklıkla biz derbi falan kazanamayız.
kavak ağacı pek sevilmez çünkü dosdoğrudur lafının yaşayan kanıtı. hoca büyüksün, denizli nin yapamadığını yaptın, takımına zor sezonunda sahip çıktın kaptan. gemiyi terketmek yerine, mütevazi bir kadroyla liderliği kovaladın. daha ne olsun: helal olsun.