bugün

uğrarsanız fırınlardan 10'lu ekmek almayı es geçmeyin.
Bir Odun köftesi vardır oğlak etinden yapılan pek meşhurdur. Köfte yediğinizi hissedersiniz. Ama marka haline getirememiştir Salihli bu lezzeti. Esnaf lokantaları ebadında yerlerde yenir. Şöyle kalite yönünden 2 tık yukarıda bir lokanta bulmak zordur.

Bir de kent merkezinde hala duruyor mu bilmem ama bir Sofra lokantası vardı. Hayatımda yediğim en güzel soğan yahnisi ve enginar'ı orada yemiştim ki günlerdir yediğim odun köftesinden bile bunalmışken ilaç gibi gelmişti.

Bir de kırsalında Sindel mahallesi vardır Salihli'nin. Buranın tüm dünya için ayrı bir önemi vardır. Çünkü burada 26 bin yıllık olduğu belirlenen insan ve hayvan ayak izleri vardır. Sözüm ona bunlar hem Sit alanında hem de açık hava tabiat müzesi içindedir. Ama doğru dürüst korunmazlar. Bu fosil ayak izlerinden dünyada sadece Fransa, italya ve Macaristan'da olmak üzere 3 adet vardır. Salihli'dekiler 4.'sü. Ancak diğer yerlerdeki izler sadece insan ayak izleriyken Salihli Sindel'deki buluntuların bir erkek, kadın ve çocuk ile tavşan ya da köpek gibi bir hayvana ait olduğu belirlenmiştir.

Bunları Korumakla canla başla uğraşan kişi Sindel Mahallesi Muhtarı Bekir Üçtaş'tır sadece. Buna rağmen bir çoğu talan edilmiştir.
Memleketim olan harika yer. Ben burayı çok seviyorum lan ama orada yaşayamıyoruz işte.

Sardes antik kenti gibi tarihi güzellikleri ev sahibi olan manisa ilçesi
(bkz: sard)
Güzel ve halen yerel dokusunu biraz koruyabilmiş bir ilçemiz.
manisa'nın güzel bir ilçesidir ve turistik anlamda oldukça önemlidir. Travel sayfalarında sıklıkla bahsedilmektedir.
manisa'nın gelişmiş ilçelerinden biri.