bugün

Sakal bölgesindeki belirgin yarayı kamufle etmek amacıyla sakal bırakılır.
Kız tavlama sanatının bir bölümüdür.Kirli sakala karşı annelik içgüdüleriyle hareket eden kızlar, sakallı elemanla gayet ilgilenebilirler.
sakal kesmenin bir medeniyet göstergesi olduğu düşüncesini reddetmek.
sert sakal ve bebek götünden daha hassas bir cilde sahip olunmasından dolayı cildin dinlendirilmesi için olabilir.* böylece hem su hem traş köpüğü hem after shave hem de kanamayı durdurmak için pamuktan baya bir tasarruf edilmiş olunur.
(bkz: sakal kesme sebepleri)
sakal sünnettir.
sürekli traş olmaktan dolayı cildin bulaşık teline dönmesi üzerine
suratı nadasa bırakmak isteği.

bu nadasa bırakma eylemi sonrasında beynin kişiye " at hırısızı mod ekompliş" komutunu vermesiyle tekrar sakallar kesilmeye başlanır ve
ve "hümın mod aktiveytıt" komutu işitilene kadar surat traş bıçağı ile bir güzel parlatılır.
olgun gözükme çabası olabilir. sakalım olunca belki sözüm dinlenir tribine girilmiş olması da muhtemeldir.
suratınız yeni doğmuş bebek poposuna benziyorsa, kesmemek daha evladır.
asıl sebep - üşenmek.

çevreye gösterilen sebep - bana yakışıyor olum.
kızlardan ayırt eden özellik olması nedeniyledir. bayanı öpüyormuş hissi uyandırmamak için.
lisenin bitmesi ve özgürlüğe kavuşmanın verdiği coşku. yüzünde oluşan olgunluk.
sakalın olmaması.
üşenmek, surattaki sivilce, ben v.b lerin çokluğu, yakışması.
sakal traşı zorunluluğu olmayan bir yerde çalışmak.
1- kesilince kayısı gibi ortaya çıkmaya gönül elvermnediğinden.
2- babyface olup karizmayı bozacağı korkusundan.
yakışıklılıktan kaybedildiği sanıldığı için.

(bkz: yazarların aslında kahin olması)
kızıl çıkmasıdır. kızıl sakal ile ün salınmıştır mecliste.
eğer yaşadığınız şehirden başka bir şehirde öğrenci iseniz ailenizi görmeye kısa zaman kala kesmezsiniz böylece aile üyelerine bakın çok çalışıyorum sakal kesmeye zamanım yok imajı vermiş olursunuz. * *
kesmesini gerektirecek hiç bir sebebi olmaması. kes diyeni de yoktur zaten.