bugün

suratı zayıf olanların suratının dolgun görünmesini sağlayabilir. iyidir. ama benzetmeler sıkıntı.

-hizbullahçılar gibi olmuşsun lan.

küpelerden sonra

-torbacı gibi olmuşsun lan.

bu sözlerden sonra

-olum allahını seversen kes şu sakalları.

kestikten sonra

-tipini sikiyim.
-sakal?
-bıraktım sağol.
müslümanlar için sünnet
komünistler için farzdır.
Çirkin erkek kurtarıcısıdır.
1 yıl çalışıp 20 gün dinlenen insanlar için ilaçtır.
biraz uzayınca, metroda falan bombacı gözüyle bakıyorlar.

dil kursuna gittiğim için, çantam oluyor yanımda, yeter lan bombacı değilim diye bağırcam bir gün.
Sakal erkeğin süsüdür.

Sakalsız çocuk gibi oluyorum.
özellikle liseden yeni mezun olmuş öğrencilerin yaptığı iştir.
bir aydır acıyla tecrübe ediyorum ki, sakal bırakmak er kişinin aldığı sosyal tepkilerde başat rol oynayabiliyor. efendim misal, otobüste yer verdiğinizde bile yüzünüze bakmayan sakallı "amca"lar size selam vermeye başlıyor. durup dururken "selamınaleyküm" deyiveriyorlar. desinler ne güzel, uzun yıllar cemiyette sayılmamış, "kayıp" bir gençken toplumca kucaklanmak hoşunuza gidiyor "ve aleyküm selam dayı" diyorsunuz. lakin işin bir de hatun boyutu var. emin olun abartmıyorum, sakallıyken ortalama bir halka açık mekanda almaya alışık olduğunuz kesik sayısı(nasıl bi rakamsal ölçütü varsa ben bilemem) büyük oranda düşüyor. kıssadan hisse; sakal bırakmak kaşıntı-ter gibi hususlar için maddi motivasyon yanında saydığım hususlar dolayısıyla da manevi motivasyonu gerekli kılıyor.
birisine iddaa dan belli bir miktar para kazandırırken karşı taraftan beklenen davranış.

(bkz: bi sakal atmak)
(bkz: at bi sakal)
her şeyimiz mukemmel bir sakal kaldı amk dediğim entry.
hamit altintopa kanun hükmünde kararname ile yasaklanmasi gereken eylem.
izlenimlerime göre kızların bazen imrendiği durum, hala nedenini araştırıyorum yakında onu da bulurum ben.
belli bir zaman sonra banyodan çıkınca saç gibi kurulamak gerekebilir.
kızların yapmaması gereken eylem.