bugün

izmir'in deniz kıyısında olan ve sahil şeridinde yürümesi keyifli bir semtidir. eskiden sayfiye semti modunda iken artık şehirle birleşmiş gibidir, ama yine de sahil köşkleri ağırlıklıdır. ayrıca kafeler, çay bahçeleri, parklar vs. vardır. biraz şehir dışında kaldığından çok sık yol düşürülemese de, yazın da kışın da sahilinde vakit geçirmesi keyifli olan bir semttir.
sahili çok güzel ve sakindir. narlıdereden yürüyüşe çıkarsın bütün sahili yürür dönersin, huzur verir sakinleştirir.
iyi ki izmirliyim, iyi ki istediğim zaman gidip deniz kıyısında deşarj olup evime dönebiliyorum dedirten yerlerdendir.
deniz kıyısında bir inci kafe vardır, eskiden beri hep gider otururuz. şimdi koca inci yazısını görünce gülesim geliyor*.
ben napayım kazıdılar bi kere beynimize.
bi gitmeli yerinde duruyor mu bakmalı*.
Yağmur varken çekersin arabanı denizi seyredersin. izmirde en huzurlu yerlerden biridir.
deniz kıyısında yürüyüş yapmanın ve çay içmenin en keyif verdiği izmir semtlerinden biri.
Burayi popi yapmayin ya kimse gelmesin yaa. Bok gibi gelmeyin.
Özledim!!! Bazı geceler alsancak dönüşleri arabayı sahile çekip denizi izlemenin huzur verdiği yerdir.

Bir yakadan oturur karşı yakanın ışıklarını izlersin. Göztepeli isen sahilevleri Karşıyaka'nın ışıklarını ezberlediğin yerlerden biridir.

Çok özlüyorum izmir'i!!! Belki bir daha asla uzun yıllar orda yaşayamayacağımı bildiğim için bu derin özlem. Ara ara yapılan aile ziyaretleri özlemimi azıcık dindirse de hep bir keşke var içimde. Keşke yeniden izmir'de yaşabilsem.
Bu akşam bisikletimle turlayacağım yerdir. Biraz müzik, iki tanede bira gömerim. Varsa yakınlarda birileri beklerim.