bugün

beat'i kendisine ait olmayan şarkıları da olan ve bunu da saklama gibi bi derdi olmayan rapçi. merak eden arar bulur şarkıların orjinallerini. devamı için ben de yazayım.

abstract rude - stop biting ( kara maskeli istanbul )

beach house - you came to me ( muamma )

deep purple - soldier of fortune ( içimdeki şeytanın ensesindeyim )

de ushuaia aLa quiaca ( düşersem yanarım )

dulce pontes - fado mae ( karikatür komedya )

empyrium - autumn grey views ( geçmişi gölgeye teslim ettim )

enigma - traces - light and weight ( rap candarbazı )

gotan project - cairo ( bir savaş bin ölü )

immortal technique - harlem streets ( baytar )

jean francois michael - coupable ( yokluk içinde varlık çeksem de )

nancy ajram - mien da eli nesyik ( ateşten gömlek )

nocturnein c - sharpminor 1830 ( sagoladım beyinleri )

nur yoldaş - defter-i divanımız ( gönüldendir şikayet pesimist ep 4 giriş )

orhan gencebay - iç benim için ( buralarda ayaz var )

orhan gencebay - leyla ile mecnun ( rap adına )

should i let her know ( yarım gönülle bir öpüş )

so ghostly then the girl came in ( hayat arabamla 2005 mil )

yedi karanfil - güle yel değdi ( sözlerim silahım )

not : anlam verilemeyen fotoğraf klip sırasında çekilmiştir. kostümler de klip içindir.

edit : yanlışlık düzeltildi. otherside87 ye teşekkürler.
rock hatta metal müzik dinleyen dostların* diğer rapçilerden ayrı keseye koyduğu sanatçıdır.adam sanatçı saygı duyarım.
iyice reklamlara sarmış rapçi. fenomen markasının çanta reklamında oynamış. rezillik.
kendi içinde yeni bir dünya kurmaya çalışan şarkıcı. rapçi diye biliniyor fakat kendisine rapçi denmesinden hoşlanmıyor. hayranlarına durduk yere twitter'da gerizekalı diyebiliyor fakat bir gün sonrasında onu anlamalarını istiyor, duygusallaşıyor. iyi bir teklif gelene kadar medyatik olmaktan kaçmaya hızla devam ediyor. ah nerede o eski kuvvetmira dedirtiyor insana.
dinlemesi keyif veren rapçi.

seviyorum kendisini.
Sözlerinde derin anlamlar barındıran sadece rapi müziği için değil sözlerindeki o mantıklı ve derin cümleler için dinlenilen, bazen ilk seferinde bazı şarkıları dinlendiğinde beğenilmese de dinlendikçe kulağa hoş gelen sample'lar kullanıp sözler yazan pesimist şair...
bana ninni okumayın şarkısında "her bulduğun arkadaş grubu ile takılıp hap atıp kopmamak" diyerek fatmagül senaristlerini etkilemiştir.
rapi sevdiren rakibi olmayan adam. her şarkısının her cümlesine hayran olur mu insan oluyomuş.
(bkz: rapçi değil sagocuyuz) *
az önce tvnet kanalında sert müslüman görüntüsü çizen rapper.
sallansada yıkılmaz tahtım !
sözleriyle kendisine bağlandığım en anlamlı söz yazan rapci
katıldığı bir programda fazıl say'a saymış rapçidir. kendisini dinlemekten son derece zevk alıyorum, eski ve yeni tüm şarkılarını dinliyorum, ancaaaaak hiç bir şey bu videoda söylediklerinin arkasında durmamızı gerektirmemektedir. hem "müzisyen mütevazi olmalı" "müzisyen müzisyene laf etmez" diyeceksin hem de dibine kadar saydıracaksın. sonuna kadar seyremedim açıkçası. hakaret dolu bir video. çoğu şarkısında yaptığı/söylediği şeyleri ayıplamıştır. bir de abicim o bayanı * evde oturt, yemek yapsın, bulaşık yıkasın, ne bileyim bişeyler yapsın ama şarkı söylemesin yaa.

bence bir başka programa katılıp söylediklerinden dolayı özür dilemelidir. ha bunları söylerken de fazıl say'ın haklı olduğunu filan söylemiyorum. ona söyleyecek pek bi laf yok zaten, kendi halinde takılmasında fayda var. keşke sago da kendi haline bıraksaydı.
yukarıda bahsi geçen programda saçmalamış arabeskçi.

ağzıyla çıkardığı sesler nedir öyle abicim ya? "zenci bi amca çıkıyo böyle elinde gitarla blülülülülülülü....."
yaptığını iddia ettiği rhythmic african poetry olayının zenci amcalar tarafından yapıldığını unutmuş sanırım. neyse şu adamı ciddiye alıp yazmamak bile lazım aslında.
--spoiler--
yalnızlık ömrüm boyunca tanımadığım bir yabancıydı,
onunla şimdilerde beraber uyanıyoruz,
her yeni güne iki yalnız şarkılar yazıyoruz yorgunuz, çok yorgunuz...
--spoiler--
rap şarkıcısıymış kendisi, pek fazla tanıdığım söylenemez. şarkılarını falan bilmem ancak video yu izledim. fazıl saydan önce jazz müzik hakkında yaptığı açıklamalar tuhafıma gitti. hem güldürdü, hem söyletti beni akşam akşam. hiçkimse bir konsere hava atmak için gitmez, gidenler de vardır belki ama gerçekten zevk aldığın müzik türünü icra eden insanların konserine gidersin. madem müzisyen adam eleştirmez, o da en azından eleştirisini dozunda yapsaydı. kendisi burada showman durumuna düşmüş çünkü.
ayrıca jazz müzik sevdiğim sayılı müzik türünden biridir ve fazıl sayın konserine de hiçbir zaman hava atmak için gitmedim. rap dedikleri tür de dumtısdumtıs benim beynimi yoruyor. al sana eleştiri. allahtan müzisyen diye addetmedim kendimi.
yeni nesil statükonun yeni nesil kompradoru olmayı canla başla kucaklayan ve sahiplenen, müziğe dair sahip olduğu terminoloji birikimi ayak paçası izasında olan sözümona müzisyen. elemanın jazz hakkında sarfettiklerini dinlediğimde akıl tutulması olayının bir üst versiyonu olan, aklın firar etmesi vakasını yaşadığını görmek pekte güç olmadı. ya adornonun jazz hakkında yazdıklarını okudu ve kendine göre yorumladı, ya da benimsediği islam terminolojisi bunu salık vermekte. umarım ikinci olasılık geçerlidir, zira adornonun jazz hakkında yaptığı olumsuz kavrayış ve yorumlayışın dile getirilişi bu kadar ucuz bir şekilde ifade edilemez. zenci bir baba gitarda saçma sapan şeyler çalıyor diyerekten müzikten zerre kadar anlamadığını gözümüze gözümüze sokmuş, yavrum benim senin karşına jaco pastorius geçse ve sana doğaçlama bir solo atsa ve sen yine aynı yorumu yapsan eminim jaco o bası alıp farklı bir emprovizasyonla bir yerlerine iliştirirdi. ama ne yazıkki jaco yaşamıyor,hadi ucuz kurtuldun.
hayran kitlesine şöylece bi göz atmak adına;

görsel
40 underground rapper'ın toplanıp diss albüm yaptığı rapçi bozmasıdır.
(bkz: Nafile - Hiphoplife)
Müzisyen falan değildir. rapçidir. kör cahildir. o kadar cahildir ki müzikten biraz anlayan insan şunu izledikten sonra altına sıçabilir benim gibi

http://www.facebook.com/v...v=443236090821&ref=mf

"şindi bi zenci baba çıkıyo gitarda dililili yapıyo caz gonserinde. ee onun nesinden zevk alıyon ki? müzik mi o yav?"

git namazını kıl. fazla bulaşma sağa sola..
"o jazzlar blueslar beni mahvediyor ya" diyen iki kişiden erkek olanı. ulan sizin neyinize zaten jazz embesiller. bi de blues'a "müzik mi la o" deyip kendisininkinden "yaptığım eserlerde..." diye bahsetmiyo mu...

denizin buz gibi soğuk sularından gelen edit: eksileyen arkadaşlarım! adam "müzisyen müzisyene laf atamaz orhan gencebay ona buna sataşıyo mu" dedikten iki dakka sonra cazzcılara siktir çekiyo ayıptır söylemesi. embesil demiyim de ne diyim ben buna.
tvnet gibi kaliteli bir kanalın çıkarttığına pişman olduğunu düşündüğüm, gerçekten boş adam. içinde biraz olsun saygı, samimiyet ve bilgi olan bir insan, o programda öyle davranmazdı. en kötüsü de, izleyen insanların 'bak işte namaz kılıyo dindar adam, böylesinden ne beklersin ki' demesidir. islam'ı güzel insanlarla tanıtmadıkça, sen ağzına sakız etsen ne olur dini imanı. saygın yok ki, her şeyden önce. yazık.
iğrenç bir adam. * fazıl say için söylemiş oldukları dehşete düşürücü. cahil ve ötesi. yobaz ve ötesi.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=443236090821
(bkz: öyle bir sıçmakki)
geçende fazıl say hakkında konuşmalarını izleyip video boyunca küfrettiğim kendini bi bok zanneden amele..
kendisini sanatçı zanneden liseli ergen hayranları var bu adamın. ha,ha,ha siktir git be. müzik dinlemiyor olsak bize de yutturacak pezemenk.