bugün

seni kendime sakladim albumunden guzel bir duman sarkisi.

ben ademin torunuyum
hem deliyim hem doluyum
yasak ormandan yem kaptım
tadına bakmayacaktım
sadece koklayacaktım

gel bir türkü söyleyelim
hep beraber oynayalım
anlamazsın neyleyelim
buraya gelmeyecektin
sadece koklayacaktın

bir acaip yarıştasın
hem öndesin hem rahatsın
o zaman ne için ağlarsın
ödülü almayacaktım
sadece koklayacaktım

tadına bakmayacaktım
sadece koklayacaktım

deli gönlüm kaynayınca
bir çiçek aldım koynuma
tepelerden düştüm takla
aşık olmayacaktım
sadece koklayacaktım

sevenin gönlü dumandır
hem karanlık hem sıcaktır
böyle sevda akla ziyandır
içine çekmeyecektin
sadece koklayacaktım

tadına bakmayacaktım
sadece koklayacaktım
doğal uçmuş, derin nefes alsa kafa olan süper şahsiyet kaan tangöze'nin anadolu aşık geleneğini ne kadar iyi özümsemiş olduğunu gösteren en güzel duman şarkı-türkülerinden bir tanesi. şarkıyı ilk dinlediğimde üst üste bir onbeş kere daha dinlemişliğim vardır.
(bkz: arabesk rock)
duman konserlerinin genelde açılış parçasıdır.
çok yakın bir kız arkadaşla, yanlışlıkla ilişkiye girilmesinin sabahı duyulan pişmanlıkla yazılmış gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var
şarkının 2: 17 ile 2: 38 snleri arasında çok tatlı bir solosu vardır. dinlenmesi önerilir.
(bkz: kavun mu lan bu)
sevgilinin gül bahçesinde dola$ırken, sevgili " sapık mısın ? " dediğinde yapılabilecek en güzel ve komik açıklama. ayrıca, çok güzel bir duman parçası.
zaman geçtikce daha iyi anlayıp sevmeye başladığım, absürd bir şarkı gibi dursada tam aksine oldukca manidar şarkıdır.

'aşık olmaaacaktım
sadece koklaacaktım...'

breh breh breh
hastası oldugum duman gurubunun hastası oldugum solıstı kaan tangozenın hastası oldugum mukemmel şarkılarında biri.
kaan tangöze'nin pazarda labada lubada kavun seçerken kavunların sahibi olan dayı tarafından azarlanması sonucu sarfettiği cümledir. lakin bu cümle bilinçaltında o kadar yer etmiştir ki bir anda ilham olmuş, bünyeye şarkı yazdırmıştır.
bir fetişist olan kaan tangöze bir bayanın ayaklarının dibinde görülmüştür. bayanın şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan kaan tangöze sorgusunda " kötü bir niyetim yoktu, sadece koklayacaktım" demiştir. **
duman'in konserlerinin acilis sarkisidir. hic değişmez.
ayni zamanda sarkinin tadından yenmez.
kuru kuru gitmeyen şarkı. şimdi ben bunu dinliyorum da eksik bişey var ulan!
dinlerken büyük zevk veren ve insanı cezbeden şarkıdır. ve zamanın birinde sevgiliden duyulmak istenen şarkıdır aynı zamanda.
yeni sevgiliyi öpmek için eğildiğinde kızın ters bi tepki vermesi *sonucu durumu kurtarmak için söylenen iki kelime.*
"böyle sevda akla ziyandır" demiştir. iyi de etmiştir.
duman'ın bu kadar çok şarkısını bilirken bunu nasıl atlamışım diye şaşırtan parçadır. son derece güzel, farklı bir havası var.

ayrıca (bkz: böyle sevda akla ziyandır).
çok uzak, dokunamayanlar var.