bugün

"Bush'u da asalim o zaman" sloganinin dunyada yayilmasina sebep olmus hadise.
mumtaz'er turkone'nin harika otesi bir sekilde acikladigi olaydir.

http://www.zaman.com.tr/w...tr/yazar.do?yazino=481577
ırak halkından ya da saddam yanlılarından ziyade bütün müslüman aleminin huzuru bozulması adına yapılmış olaydır. bayram sabahı elin amerikalısı müslüman bir ülkenin devrik liderini asıyor. bir çeşit gövde gösterisidir ki şöyle özetlenebilir: 'siz kurban bayramında hayvan kesersiniz, biz kurban bayramında insan asarız'.
Çok cani bir diktatör olmasına karşın ister beğenilsin ister beğenilmesin bir devlet başkanının vahşice idamının yanlış olduğuna inanıyorum.
Kanlı bir savaş yaşadı Ortadoğu. Dünya'ya anlatılmayan aslında bitti dendiği zaman başlayan,kendi kendini tüketen bir ulusun, kararsızlığının, bölünmüşlüğünün bedelini ödedi kadınlar ve çocuklar. Bir ülke, hiç ilgisi olmayan bir ülke, azrail'i oldu bereketli toprakların çocuklarının. Kanlı bir sabah yaşadı Ortadoğu. Bir diktatör bu sabah beş sularında idam edildi. Ne acıdır ki diktatörler birer kukla olduklarını bilmeyen kalabalıkların istekleri üzerine idam ediliyorlar zamanında kendilerini destekleyen karanlık güçler tarafından...
Bu idamla ortaya çıkan şey Amerika'da Birleşmiş Düdüklerin zaferi değil, kocaman bir planın birinci kısmının sonu; asıl olayların başlangıcıdır. Kuzey Irak'ta kurulacak bir kürt devleti'nin temeli atılmıştır o diktatör diye burun kıvırdığımız adam öldürülünce. Ölümüne üzülmedim; ama keşke tüm diktatörler hak ettikleri cezayla köpek gibi ölseler. Demokrasi getireceğim diyerek ülkeye giren köpekler ve köpeğin köpeği yandaşları da aynı idam sehpalarında salyalar saçarak geberseler dünyanın adil olduğuna inanabilirdim. Saddam bir dönemdi; ülkesini severken o'na ihanet eden, başka güçler tarafından ipleri tutulan bir kuklanın sahneden acı biçimde inilişini izliyor belki şu saatlerde dünya. Ne acı ki idam'ı insanlık dışı diye kaldırdığımız bu günlerde çiçekle, balla muzla beslediğimiz apo her işini hapishanesinde ( evet evet hapishane, yedik biz de) görüyor. Kaçma derdinden kurtarıp resortlara yerleştirilmiş bir terörist lider, dış mihrakların köpeği olmuş türk iktidarı, Saddam'ın ölümüne Diktatör'ün ölümü Demokrasi'nin zaferi olarak bakan gençler.
Şu saatlerde Bush denen kan emici asılmış olsaydı dünya vatandaşları olarak rahat bir nefes alabilirdik. Şov devam ediyor, figüranların öldüğü setlerde çekim durmuyor ve bir jenerasyon daha diktatör diyerek kin kustuğu adamın demokrasi değil de yeşil kağıt parçaları ve petrol yüzünden ipinin çekildiğini bilmiyor. Yazık ki ben Saddam'ın ölümüne değil, Bush'un bunu zevkle izlemesine üzülüyorum. Sakat bıraktığı çocukların hesabını veremeyecekken nasıl uyuduğunu düşünüyorum. Tanrı'nın -varsa- O'na vereceği azabı düşünürken bu dünyada böyle rahatça zulmetmesine nasıl izin verdiğine şaşıyorum.
Ortadoğu refahın sembolüydü, diktatörlüğün kalesi oldu. Sorulması gereken şudur. Ortadoğu kimindir? Amerikan bayraklarını kalbine takmış şeyhlerin şıhların ve politikacı kuklaların mı yoksa bizim mi? Ben cevabı biliyorum. Kafamı almaları için yeterli bir sebep mi?
Sahte olması kuvvetle muhtemel idamdır.
insan hakları savunucularınının maskelerinin düştüğü an,
Seni hiç sevmedim sayın saddam, ama asılmayı haketmedin ağzında yarım kalan kelime-i şahadetin hörmetine mekanın cennet olsun ve bu görüntüyü izleyip benim ülkemde müslüman geçinen ve insan hakları savunucularının isteği doğrultusunda idam cezasını kaldıran ve kaldırılmasını onaylayan herkes utansın, işte size demokrasi ve insan hakları..
tamamen bir misillemedir.
diktatörlerin bile idamlarının sevimsiz olduğunu anlatan kötü öyküdür.
katili mazlum
katili daha çok katil yapmıştır.

bütün diktatörlere lanet olsun hepsi asılsın yalnız kendi halkları tarafından asılırsa ( katledilirse ) daha bi güzel olur değil mi?
halen dublörünün asıldığı yönünde iddialar kuvvetlidir.
bütün dünyaya barış getirdiğini söylenen devletin barış adına icraatlarıdır.darısı aponun başına
9 sene önce bugün vuku bulmuş.
hayatımda izlediğim en iyi ikinci infazdır.

ilki de bugün hakan'ın erzurumlu'yu infaz edişiydi. adam singapur'a haber elemanı yolluyor, oradan yaktırıyor erzurumlu'nun götünü.
Yaşım 10 du ama üzmüştü nedense. Xd
üzerinden epey uzun zaman geçmiş olay. darısı onun gibilerin* başına.