bugün

sigarayı ayakkabı topuğuyla ezmek ve "işte burdayım sıkıysa tekrar karşıma çık" diyerek aklı başa toplamaktır.
Ben ilk iş pencereye kosarim. Kuşlar gelmiş mi kırıntıları yemiş mi diye bakarim. Bazen biriyle karşılaşırim diye perdeyi usulca açarım.
Her sabah ilk iş pencereye kosarim.
geceden biriken mesane boşaltılır, dişler fırçalanır, sakallar uzadıysa kesilir, yüz yıkanır ( mevsimine göre duşa da girilebilir ) , işe gitmek için uygun kıyafet giyilir ve ev terk edilir.

rutin yaşıyorum rutin...her sabah aynı bok :( birtek pazar günü farklı.
sabah duşa girenden tutun da, 1 saat tavanı izleyen bile var... keyfinize baya düşkünmüşsünüz.

kışın sabahları duş alınmaz soğuk algınlığına davetiye çıkarır. ayrıca tavanı izleyen de işsizdir!

alarm ince elenip sık dokunup en doğru zamana ayarlanır. ne erken ne geç.

- zınk diye uyanılır vakit kaybı yapılmaz.

- hemen yatak toplanır.

- boşaltım ihtiyaçları giderilip, geceden hazırlanılmış kıyafetler giyinilir.

- 5 dakika her zaman makyaj için yaratılmaz zorundadır. arabada yapılmıyor meret.

- anahtar, cep telefonu, çanta, şarj aleti kontrolünün ardından kendinizi dışarıya atarsınız.

tahminen 14-15 dakika toplamda.
Yataktan kalkış,lavabo,giyinme,sırt çantası kontrol ve yallah sokağa.
Hayatı sorgulamak. Neden okul var? Neden birinci öğretimim? Neden bu bölümün ikinci öğretimi yok? Üniye geldim de ne oldu? Neden evlenmedim? Okula gitmesem ne olur? Kalk amk kalk geç kalcan yine....
O sıcak yatağı terk etme cesareti toplamaktır.
alarmı kapatmak.
Yataktan kalkma cesareti Ilık bir duş , sıcak bir kahve sigara .
Yav ben göz kapaklarımı zor açıyorum millet egzersiz koşu falan diyor. Ben yüzümü yıkayıp üstümü giyip çıkıyorum nasıl yapıyorsunuz bu kadar şeyi acil taktik.
Çiş.

Entry nerede uyarısı gelmeden yazalım. Entry burda.
Eğer demir eksikliğiniz var ise aç karnına Feramat içmek. Ama normalde ilk sıra sabah namazınındır.
Stalktır.