bugün

tarafımca yapılan şeydir. özenti felan değil kafeinin uykuyu açma eğilimini bilen insandır. saatlerce yarı uykulu, işlevsiz, mal gibi dolanacağına kahve ile bu sorunu çok uzatmadan kökünden kesen insandır. anadolu çocuğuyuz diye sabahın 5:30 okula kalktıktan sonra uykumuz açılsın diye tarlaya, sabana mı gidelim dedirttirir.

edit: başlık başıma kalmış ya lan.
"siktir git tarlaya sabana" dedirten başlıktır.
böyle tipler genellikle kahvaltı yapmayı sevmez, asla sabahları bir şey yemezler. o meşhur tatsız, tuzsuz, acılı kahveleri olmadan uyanamam ayakları çekerler.
değişik yani çok tanıdım bunlardan.
sabahları erken saatte iştah olmadığı için sigarasız da güne başlayamadığım için mutlaka içerim ama sütlü ve şekerli Avrupa'ya özendiğim de doğrudur evin içinde elimde fincan duvarlara hava ata ata gezerim bazen evde boş starbucks bardağında da içmişliğim var maksat özenti olmak.
babasının evinde her sabah filtre kahve olan tiptir.biliyorsunuz bizim babalarımız hep çay içer fakirlikten.
özentilik yapacağım diye mideyi öldürürler.
Yok lan cidden ozentilikten degil simdi sabah kalkinca sigara sarmayi seviyorum , kahvalti sade pazarlari yaparim , o sebepten filtre kahve iyi gidiyor , cayla ugrasmak daha luks inan .
iki üç metre çapında gezilmemelidir. ağız kokusunun en leş kıvamıdır sabah kahveli ağız kokusu.
Uyanır uyanmaz olmasa da içmediğim gün basıma ağrılar giriyor.
sabahları kahve içmek kahvede antioksidan özelliği olduğu için faydalıdır beş şekerli çay içeceğinize sabahları sizde sade bir kahveye özenip içseniz hem o güzel beyninizi sabah sabah kahve içen tiplere yormazsınız kafanız açılır hemde kalp hastalıklarından ve kanserden korunmuş olursunuz.
özenti değidir o özenti olsa duramazdın.Alışkanlıktır sadece.
Cay icmeye oyle alismisim ki kahvenin kokusunu alsam midem bulaniyor hafiften.

Rutini 1 gun bozup kahve icsem metabolizma iptal.
görsel

Abilerinden ders alması gerekir.
Evet tam 7 30 gibi bi filtre kahve çok iyi gidiyor, tavsiye ederim.
Bendim bu sonra reflu amerikan kanima engel oldu. Ac karna kahve icemez oldum.
Ben her sabah içeedim filltresiz kahvemi..

Şuanda reflüyüm tabi bunu sadece kahve içmeye bağlamamak lazım.

Sonuç olarak artık kahve içmiyorum.
Sanırım yakında çay içmeyi de bırakırım.
özenti değildir aslında. sabah sabah kahve içmenin özentilik olduğunu düşünen biri, sabah sabah kahve içmez zaten. seviyordur belli ki içen. ayık olmak istiyordur. ha ben içmem mesela ama içene de mani olmam. swf. hep bir eleştiri , hep bir anlam yükleme yapıyoruz. bırakın isteyen istediğini yapsın anasını satayım ya.
ne özentiliği lan, seviyosa içiyodur. corn flakes i seviyosa yiyodur. çayı da seven içiyodur, simidi de seven yiyodur. isterseniz uyandığınız gibi lahmacun yiyin. seviyosanız problem görmüyorum.
(bkz: her gördüğüne özenti demeye özenen tip)
kahve içtiğim zamanlar oluyor, ben de sanıyordum bir ben yapıyorum meğer herkes yapıyormuş.
Ya mideniz ağrımıyor mu? Sabah sabah nasıl içiyorsunuz zira ben su içerken bile alt üst oluyorum...
terbiyesiz herifin tekidir.

nasıl kahve içersin sabah sabah! ayıptır!
"kahvemden bir yudum almadan kendime gelemiyorum" tipidir.
Hayatı özentilik üzerine kurulmuş tiptir. Evet.
Özenti değil tam aksine çay içinden daha alaturka tiptir. Çayın türkiyedeki geçmişi şunun surası 100 yıl iken kahve bir öğünümüze adını vermiştir. (bkz: kahvaltı)
Kahve içmeden ayılamıyorum yaaaaaa diyen tiptir.
çay dediğin 100 yıllık kahve dediğin en az 600 yıllık. çay içmek ingiliz özentiliğidir. kültürünüzü korumak istiyorsanız kahve için.