bugün

Bütün gününüzün sik gibi geçeceğine delalet eder.

Akşam eşi vermemiştir, gelir sizin beyninizi siker. Sonra müdür yardımcı gelir oda bayandır onuda kocası sikmiştir, oda sabah sabah beyninizi siker.

iki dakika yazayım okuyun.

Patron ziraat mühendisi, pardon yüksek ziraat mühendisi. * Sabah geldi benim bilgisayara oturdu, google chrome 'u açtı ve bir şeyler yaptı. Bende napmaya çalıştığı anlamaya çalışıyorum. Sonra bana döndü : Bu google nasıl girecem lan ben nasıl kullanıyorsunuz bilgisayarı dedi. ilk fırçamızı yedik. Adam daha google açamıyor.

Sonra bir mail gelmiş bunu word'e kopyalayacak. 2 saat uğraşmış ve yapamamış. Neyse beni çağırdı bende ctrl+a komutu ile kopyalayıp word'e yapıştırdım. Tamam git dedi. Akabinde tekrar telefondan açtı: Nasıl iş yapıyorsunuz lan siz, kaydettim bulamıyorum dedi. Amına koyayım masa üstü simgelerini oto düzen ayarlamış. F harfine bassa bulacak.

En bunun saklama kapları var. Özel yemek yiyor pezevenk. Dolapta bulamamış. Herkese sormuş yok. Geldi bana sordu:

+ Saklama kaplarımı gördün mü?
-Hayır görmedim.
+ Nasıl görmezsiniz bi işide doğru yapın.
- Efendim dolabı görevli harici açmak yasak, dolapta değilse biz nerden bilelim.
+ Gprs taktırayım o zaman oradan takip edin. Sabah sabah sinir ettiniz beni.
- Haklısınız, özür dileriz.

Sonra sıra müdür yardımcısında.

Patron ek-1 leri istiyor, amına koduğumun kurallarına göre ek-1 sadece müdür yardımcısının bilgisayarında olacak.

+ xxx hanım, ek-1 atar mısınız paylaşımdan, xxx bey istiyor.
- Senin bilgisayarında yok mu?
+ Hayır, yok.
- Ya bir sabah sabah daha bilgisayarımı açmadım.
+ Peki.

Sonra patron gelir.

+ NErde ek-1 ler.
- xxx hanım gönderecek.
+ iki saattir bir ek-1 gelmiyor. Yapacağınız işin.
- ?#%&%+&+&

Ulan amına kodumun şehrinde bula bula böyle manyakları buldum ben. iki oruspu çocuğunun tüm cahilliklerinin fırçasını sike sike ben yiyorum arkadaş. Kredi ödüyorum diye iştende çıkamıyorum. Sürekli iş ilanları geziyorum. Sabr-ı fezaya çıktım amk.

Yani kısaca : cahil ile sohbet etmek, zordur bilene, cahil; ne gelir ise söyler diline. alim ile sohbet edersen alırsın mertebe; cahil ile sohbet edersen, dönersin merkebe...

Azcık teselli edin lan beni. Valla ihtiyacım var. Sevinirim lan.
sabah sabah bunları yazmaya fırsat bulduğumuza göre fırça yemekten başka şeyler yapabildiğimizi göstermektedir.

yeni çıkacak ürünlerin prototiplerini üretiyoruz. kullanılacak malzemeler daha önce hazırlanmış ve teknik müdüre gösterilmiş onay alınmıştır. sonra prototipi hazırlıyoruz ustalarla.

diyalog şöyle gelişir.

t.müdür: bunu niye böyle yaptınız?
cnenog: yaptıktan sonra size gösterdik siz de onayladınız.
t.müdür: ben ona öyle bakmadım ki.
cnenog:(iç ses) nasıl baktınız. (burada küfürler var)
cnenog: tamam, ölçüp tekrar yaparız.
t.müdür: tamam şimdilik bunu böyle yapın ama sonra yapacaklarınızı düzeltin.

adam tamam yapın diyor. sonra olmamış diyor. siz yap dediniz, deyince tamam devam edin diyor. aradaki farklılık da 0,7mm aslında. abartacak ya!
bu adamlar hep böyle mi olur arkadaş?
herkes birbirinin patronunu dövsün, hem intikam alırız hem işten atılmayız.
odaya girdiğim gibi telefon çalar. adam kameranın başında benim girişimi bekliyor sanki.

- bu laptop a bişey oldu exceller açılmıyor. kim karıştırdı yine bunu. kaç defa diyorum bana sormadan şu laptop a bakılmasın bla bla bla.
+ hımm bakıyım. virüs bulaştırmışsınız. belgeleriniz bloke olmuş.
- ne virüsü yaa ben bi yere girmedim internetten oyun oynuyordum.
+ tamam işte oradan bulaşmıştır.
- ee size neden bulaşmıyor.
+ bizim bilgisayarlarımız oyun sitelerine girmiyor.

daha dün akşam yaşandı. kroyum ama para bende taslağının canlısını yaşıyorum.
fırçayı yeyip, bunu koştura koştura sözlüğe yazmak.
-ne yaptın o işleri ????
-müdürüm şimdi o beni aradıktan sonra...
-bana mazeret anlatama !!!!
-şimdi yok öyle değil.....
-hep aynı hikayeler !!!!
-yok şef ben anlatamadım...
-neyini anlatacaksın ki olmamış işin !!!
-olmadı çünkü işi iptal etmişler, ben tam......
-çık odamdan !!!!
-senin ben patron gibi varya, gelmişini geçmişini, yedi ceddini, doğmuşunu doğmamışını..... diyemedim ya la
son iki istifamın nedenidir. 'sierim işini de seni de' diye bağırtmıştır. iyi oldu vesselam.
Sabah sabah çok üzmüş yakıp yikmistir.
Özel sektörün acı yönüdür.bir iş adamı olarak desteklemediğimdir.
Şerefsiz herifler bide insan içinde azarlarlar.