bugün

işe geldiğinizde masanızda kağıt bardağa konulmuş minik bir sümbül buketi görmektir.
güzel bir bayanın gözlerinin içine bakarak ve gülümseyerek günaydın demesi.
krem peynir, simit, çay.
sabahın köründe uyanıp kahvaltı yapamadan koştur koştur işe giderken , ofise geldiğinizde çekmecenizde bulduğunuz 4 adet çizidir.

(bkz: tek seferde ağıza atılan şeyler)
Anneye gidip su böreği yemek.
Yeni bir güne daha uyanmış olmak.
tramwayda yanlislikla memeye carpmak.

en tatli sabahlar memeyle baslar.
değer verdiğin insanlarla güzel bir kahvaltı
temiz ve sıcak hava
bol kahkahalar.
başka şehirdeki sevgiliden sen uyanmadan önce gelen günaydın mesajı. yüzüm güldü bak şimdi.
metrobüste boş koltuk.
fırından yeni çıkmış simite denk gelmek.
patronun gün boyu büroya gelmemesidir.
Sözlükte yazmak.
sabah namazını kılıp güne başlamak .
uyandiginda güneşli bir gün, annemin hazırladığı kahvaltı, ve sevgilinin günaydın mesaji, gune saglikli uyanmak en buyuk sebep, bir iyilesemedim.
Bundan aylar sonra çok farklı duygularla yeni bir güne başlayacak olmanın iyimserliği ile uyanmaktır. * * *
2 senedir ilk defa annem haftaici uyandigimda yanimda. Olecek olmasam izin alacagi yok kadinin ama olsun seveyom seni anneeem.
kocaman yeşil gözleriyle size bakıp gülümseyen bir çocuğun elinizi tutmak isteyişidir. sevdi beni zaar masumiyeti mutlu etmiştir.
iş yerinde samimi olunan arkadaşlarla simit ve çay kahvaltısı yapmak....
sokakta çalan akordiyon sesi ile uyanmaktır net. iki gün önce çalan kişiyi yakaladım 10-12 yaşlarında dünyalar tatlısı kız çocuğu. haftada iki üç gün bizim sokaktan akordiyon çalarak geçiyo. güzel de çalıyo. ne sevgilinin günaydın öpücüğü ne de başka bir şey beni bu kadar mutlu edebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=XqHV6cX7gY4
O günün tatil olduğunu hatırlamaktır.
Değer verdiğim insandan gelen Günaydın mesaji, hazir bir kahvalti. Onun disinda pek bir sey yok.
Sevdiceği düşünmek. Ona kavuşmanin heyecaniyla hergune daha bir hevesli uyanmak.
Hoşlandığınız kızı görmek, göz göze gelip karşılıklı gülümsemektir. Mutlu olur insan çok.