bugün

evrensel insan diye buna derler kadim dostlar,

sabah namazını camide kıldıktan sonra; şöyle bi kiliseye uğrayım da papaz artini göreyim iki lafın belini kıralım, sonracığıma yolumun üstü bi de itzak efendiye uğrayım sinagoga, ordan da eve dönerim diyen güzel insandır vesselam.
din ancuklaması.
üç dini birden yaşarak dindardırlığın b.kunu çıkarmak istemektir.

(bkz: triple double)
istanbul'a gelmiş olan turistlerin görülmesi gereken yerlerin başını çeken ve sadece camiye kapalı girme zorunluluğu olan zincirleme eylemdir.
umut sarıkaya nın bir karikatüründe şöyle derdi;

--spoiler--
-lan bu sabetayistlik ne pis işmiş!dışarda islamın,içeride yahudiliğin dini vecibelerini yerine getirmekten şöyle bi eşofmanlarımı çekip kafa dinleyemez oldum.camiden çıkıyorum havraya giriyorum,rükudan kalkıyorum sinagoga koşuyorum.dini vecibe içinde kaldım!
--spoiler--
sabahı öğleni tamam da akşam sinagoga gidilmesi zordur..

zira yahudilik ayran gönüllerin üzerinde(n) zıp zıp zıplayabileceği bir olay değildir..
farklılıklarımız zenginliğimizdir diyen kişinin yapacağı eylemdir.
antakya ya da kudüs'te yaşıyorsanız çok rahatça yapabileceğiniz bir olaydır.
dini mabedlerden üçüne aynı gün gitmek. 'fantazi düşkünü diyesim geldi' (bkz: düşünmesi bile güzel).
ateist değildir.
ne kiliseye ne camiye * ne de sinagoga yaranır. Tanrıya da yaranamaz.
Yedek kulübesinden de rahat bir ilk 11 çıkarabilmek.
cenneti garanti altına almaya çalışan her yolun yolcusudur. şayet varsa.
(bkz: ortaya karışık)
deizimden sıkılmış mecara peşindedir ama doğru yolu bulacaktır!!
üç mevsimi bir arada yaşamaktır.
kendini geliştirmek isteyen yobaz olabilir yada olmayabilir.
bunu yapan ya çok çaresizdir, tüm ibadethaneleri gezip bol bol dua etmektedir ya da zevkine düşkün bir turisttir hem vakti hem de parası vardır.
Fetullah Gülen'in vaazlarını dinlemiş birinin yapacağı eylemdir. (bkz: Dinler arası diyalog)
seçim zamanıdır. Gezen de oy isteyen siyasetçidir. Her yere olta atmaktadır. Nereden ne kadar balık çıkarsa kendi kendisine "bereket versin" diyecektir.
sanırım kudüs'ün insan versiyonu olmaktır.
dini olmayan yada dinler arası kararsız kalan insanların yaptığı davranış biçimidir. ve yanlıştır.
(bkz: mehmet barlas)
dinler hakkında fikir edinmek isteyen kişinin hepsini yerinde öğrenmek istemesinin sonucu olabilir. ibadet amaçlı gitmek zorunda değildir.
adidasla tekkelere gidersin
baklavayla viskileri içersin
neskafeyle falımıza bakarsın
bu can sana kurban olsun
why high one why
(bkz: serbest çağrışım)